Читаєте зараз
Канада передасть ЗСУ особливі човни: як їх застосовуватимуть

Канада передасть ЗСУ особливі човни: як їх застосовуватимуть

Ilona Kivva
Автор:

В рамках нового пакету військової допомоги Канада передасть Україні 10 надувних човнів для спецоперацій та розвідки, повідомляє Міноборони країни.

Очільник відомства Білл Блер каже, що човни з жорстким корпусом допомагатимуть українським бійцям в морських операціях, спостереженні та розвідці, зокрема в пошуково-рятувальних роботах, транспортуванні військ і вантажів. Канада виділяє на ці катери близько $15 млн, їх виготовить компанія Zodiаc Hurricane. Навчання українських операторів також оплачує канадська сторона. Вона також забезпечить транспорт причепами та запчастинами. 

Кожен човен оснастять складною системою виявлення, навігації та зв’язку. Модель човна поки не розголошують. Проте, за інформацією Мілітарного, Zodiаc Hurricane має у каталозі спеціальний човен ZH-1128 SD, який призначений для складних операцій військових.

Човен ZH-1128 SD у конфігурації COMMANDO. Фото: Zodiac Hurricane Technologies

Човен компанії у конфігурації COMMANDO має універсальне розташування сидінь у поєднанні зі спеціальним обладнанням. Також має низку помітність виявлення засобами радіолокації противника.

Моделі човнів Zodiac Hurricane варіюються від 7 до 13 м і можуть бути обладнані великим набором параметрів, необхідних для завдань замовника. Човни від Zodiac Hurricane використовують Сили спеціальних операцій декількох країн.

Очікується, що поставка катерів і навчання завершаться до кінця весни 2024 року.

Військові ССО Франції на човні ECUME ZH-930 компанії Zodiac Hurricane. Фото: Tom Antonov

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій