Читаєте зараз
Канада посилить захист східної Європи: який план

Канада посилить захист східної Європи: який план

Ilona Kivva
Автор:

Уряд Канади в терміновому порядку закуповує нові засоби для канадських військ, які будуть розгорнуті у рамках місії НАТО в Латвії, заявив міністр оборони Білл Блер.

Зокрема, завершено закупівлю засобів протиповітряної оборони для членів канадських збройних сил в Латвії, в процесі придбання системи ППО RBS 70 NG. В неї інвестували приблизно $227 мільйонів. Ця система захищатиме війська від літаків, гелікоптерів і безпілотників.

Канада також завершила закупівлю нового обладнання для боротьби з безпілотниками, яке дозволить канадським солдатам в Латвії виявляти, стримувати і захищатися від малих БпЛА.

Уряд терміново уклав контракти на протитанкову зброю. Канадські військовослужбовці сказали, що потребують цього обладнання якнайшвидше з огляду на мінливе середовище безпеки на східному фланзі НАТО. За словами Блера, очікується, що вони отримають ці засоби вже цього року.

Усі три закупівлі визначені як невідкладні оперативні потреби. Це перший раз, коли Канада використовує цей механізм в рамках законодавства про закупівлі з часів війни в Афганістані.

За словами Блера, до 2026 року Канада більш ніж вдвічі збільшить у Латвії свою військову присутність і оперативне забезпечення — до 2200 військових.

Раніше нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що держави НАТО і заходу повинні бути готові до повномасштабної війни з Росією, яка може статися у будь-який час протягом наступних 20 років. При цьому, попри те, що країни НАТО вже готуються до потенційного конфлікту з РФ, цивільні мешканці цих країн також повинні усвідомити свою роль у потенційній війні.

У січні НАТО започаткувало військові навчання Steadfast Defender 24 — найбільші з часів закінчення Холодної війни. Участь беруть 90 тисяч військовослужбовців по всій Європі, вони триватимуть до травня 2024.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій