Канада відкрила безпрецедентну програму для українців
- Українські біженці матимуть змогу отримати постійне місце проживання (ПМП) в Канаді.
- Для цього хтось із родичів вже має бути громадянином чи постійним резидентом країни.
- Аби в’їхати у Канаду, українці можуть скористатися спеціальною міграційною програмою CUAET. З 16 липня 2023 року вона платна.
З березня 2022 року Канада надала тимчасовий притулок понад 166 000 українців. Аби полегшити возз’єднання українських сімей на території країни, канадський уряд оголосив про новий механізм допомоги при переїзді.
Заборона розповідає про нову можливість для українців закордоном.
Постійне місце проживання: рішення канадського уряду
З 23 жовтня 2023 року у Канаді запускають нову програму підтримки українських біженців. За нею можна буде отримати постійне місце проживання (ПМП) в країні.
Для цього треба перебувати в країні зі статусом тимчасового резидента та мати одного або кількох членів сім’ї зі статусом громадянина або постійного мешканця Канади. Це може бути:
- чоловік чи дружина;
- цивільний партнер\партнерка;
- батьки;
- бабусі та дідусі;
- брати і сестри;
- діти чи онуки.
Програма не обмежує кількість родичів, які можуть отримати постійне місце проживання. Подання заяви на неї буде абсолютно безплатним і діятиме до 22 жовтня 2024 року. Більше інформації про умови та механізм заповнення документів обіцяють надати ближче до запуску.
Читати більше новин в TelegramCUAET: як отримати
CUAET (канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки) — це прискорена програма отримання віз на тимчасове проживання для українців. За цим дозволом всі українці та їхні найближчі родичі будь-якої національності можуть до трьох років проживати в Канаді як тимчасові резиденти.
Безплатно програма діяла з 17 березня 2022 року до 15 липня 2023 року. З 16 липня українці, які подають заявку на приїзд до Канади, матимуть сплатити стандартні збори та дотримуватися загальних вимог. Ті, хто вже має цю візу, зможе поїхати до Канади до 31 березня 2024 року за спеціальними умовами. А власники CUAET, що перебувають там, матимуть можливість до 31 березня 2024 року продовжити свій статус тимчасового резидента без додаткових витрат.
Що потрібно зробити, аби отримати дозвіл на в’їзд до Канади :
- подати онлайн-заявку на візу;
- надати свої біометричні дані (відбитки пальців і фотографію у будь-якому візовому центрі Канади у тій країні, у якій ви перебуваєте).
Як подати заявку:
1. Отримайте код запрошення (для цього необхідно ввести адресу своєї електронної пошти на порталі IRCC та зачекати, поки буде згенеровано ваш код).
2. Створіть обліковий запис (скопіюйте отриманий код запрошення, перейдіть за вказаним під ним посиланням, щоб створити обліковий запис на порталі).
3. Заповніть онлайн-форму:
- увійшовши в обліковий запис, натисніть «Подати заявку на гостьову, транзитну візу або дозвіл на навчання»;
- на наступній сторінці поставте галочку у вікні, в якому йдеться, що ви готові подати заявку;
- пункти, у яких вас просять перевірити, чи ви можете їхати в країну тощо, можна пропустити, адже для українців діє спрощена система;
- далі зі списку запропонованих варіантів потрібно вказати на яку програму ви хочете податись;
- продовжуйте відповідати на інші запитання, щоб заповнити заявку;
- якщо ви плануєте працювати у Канаді, то коли з’явиться це запитання, натисніть «Так».
Важливо! Віза не передбачає надання статусу біженця, громадянства чи дозволу на постійне місце проживання. Але ті, хто має намір назавжди емігрувати до країни, можуть скористатися чинними міграційними програмами держави.
Раніше Заборона розповідала про правила, які допоможуть зберегти PESEL UKR — дозвіл на проживання та виплати у Польщі для українців.
Читати більше новин в Telegram