'
Читаєте зараз
Каньє Вест хоче придбати соцмережу: з чужими в нього проблеми

Каньє Вест хоче придбати соцмережу: з чужими в нього проблеми

Ilona Kivva
Автор:
  • Артиста раніше заблокували в Instagram і Twitter через поширення теорій змови й антисемітизм.
  • Завдяки придбанню платформи Parler він уникатиме обмежень.
  • Соцмережа була заблокована в Google Play та App Store через роль у штурмі Капітолію.

Репер Каньє Вест (Ye) до кінця 2022 року хоче придбати американську соціальну мережу Parler. Популярний серед консерваторів додаток стане для артиста можливістю писати все, що завгодно, і не боятися блокування, з яким він зіткнувся на інших платформах.   

Заборона розповідає про купівлю Parler та скандал навколо антисемітизму Ye.


Репер Ye купить Parler 

Американський репер Каньє Вест оголосив про плани придбати соціальну мережу Parler. Сума угоди невідома, але її закриття планується до кінця 2022 року, йдеться в пресрелізі материнської компанії Parlement Technologies.

«Ця угода змінить світ і те, як світ думає про свободу слова. Ye робить новаторський крок у медіа-простір свободи слова, і йому більше ніколи не доведеться боятися, що його видалять із соціальних мереж», — сказав для релізу гендиректор Parlement Technologies Джордж Фармер.

Соціальна мережа набула популярності серед консерваторів США в контексті штурму Капітолію в січні 2020 року й блокування його прихильників у Twitter та інших платформах. Parler була заблокована в Google Play та App Store через контент, який поширювався під час атаки на Конгресс. Додаток знову став доступний, коли адміністрація змінила політику щодо модерування вмісту.

Читати більше новин в Telegram

Чому Веста заблокували в Twitter та Instagram 

Ye вирішив придбати Parler на тлі обмеження його акаунтів в інших соціальних мережах. Розпочалося все з того, що артист вдягнув футболку з написом white lives matter.

«Усі життя мають значення, але це життя чорношкірих мають значення, не бавтеся з цим. Не одягайте сорочку. Не купуйте сорочку. Не грайте з сорочкою. Це не жарт», — сказав репер Diddy в Instagram.

На це Вест опублікував в Instagram скріншоти листування з ним, в яких ішлося про те, що Ye продає ці футболки і ніхто не стане між ним та його грошима. Коли Diddy попросив його зупинитися, Вест відповів: «Я використовую тебе як приклад, щоб показати єврейському народу, який сказав вам дзвонити мені, що ніхто не може погрожувати мені чи впливати на мене». 

Таким чином він згадав антисемітську теорію про те, що таємні представники єврейського народу нібито хочуть контролювати світові ЗМІ, уряд і банки, пише BBC.

Через це обліковий запис Веста в Instagram було відключено. Артист перейшов у Twitter, де згодом написав, що збирається на death con 3 проти єврейського народу. 

Це було помилковим написанням статусу підвищеної готовності військових США DEFCON 3, чим він фактично пригрозив євреям смертю. Після цього допису Веста заблокували й у Twitter.

Раніше Заборона розповідала про рішення Ілона Маска все-таки придбати Twitter. Адвокати бізнесмена запропонували соціальній мережі відновити перемовини.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій