Кардинально змінив профіль. У Франції зловили італійського мафіозі, якого шукали 16 років
- В Італії діє кілька великих мафіозних кланів. Найбільшими є Коза Ностра та Ндрангета.
- Ндрангета контролює 80% європейського кокаїнового ринку. Синдикат також допоміг мексиканському картелю Сіналоа вийти на європейський ринок.
- У 1990 роках в Італії відбувалися війни мафій: рівень злочинності був вкрай високий. Багатьох членів банд було засуджено, але деякі з них досі перебувають у розшуку.
У Франції Інтерпол впіймав мафіозі Едгардо Греко. Він переховувався з 2006 року, за цей час встиг стати доволі успішним та відомим піцейолою у Сент-Етьєні. Чоловіка було заочно засуджено в Італії до довічного ув’язнення за жорстоке вбивство двох братів. Їх тіла він розчинив у кислоті, але докази його вини все одно знайшли.
Заборона розповідає про арешт небезпечного злочинця, а також про те, чим відомий клан Ндрангета.
Арешт Едгардо Греко в Сент-Етьєні
Греко або, як його прозвали у ЗМІ, злочинець з Апулії, член одного з найбільших мафіозних кланів Італії — Ндрангета. У 2006 році Вищий суд країни виписав ордер на його арешт, пише BBC.
Його підозрювали у вбивстві братів Стефано і Джузеппе Бартоломео на початку 1990 років. Тоді в Італії тривала війна мафій: клани ділили території впливу, а Бартоломео належали до конкуруючого з бандою Греко групування. Тіла чоловіків так і не знайшли, але відомо, що їх до смерті забили у рибному магазині маленького містечка Козенца. Трупи, ймовірно, були розчинені у кислоті.
Також Греко був головним підозрюваним у замаху на вбивство ще одного мафіозі — Еміліано Мошаро. Мотивом, ймовірно, теж був конфлікт між бандами. Через кілька років після втечі Едгардо заочно засудили до довічного ув’язнення та подали у міжнародний розшук.
Читати більше новин в TelegramУвесь цей час злочинець переховувався. У 2014 році він під іменем Паоло Дімітріо оселився у французькому місті Сент-Етьєн, що на південний захід від Ліона. Там мафіозі встиг кардинально змінити профіль діяльності, влаштувавшись піцейолою в італійському ресторані. Він навіть давав інтерв’ю для місцевої газети, у якому розповідав про секрети страв у його закладі. Матеріал вийшов з фотографією чоловіка.
Увесь цей час правоохоронці продовжували пошуки, у 2019 році вийшли на слід мережі підтримки Греко, яка у 2023 році таки вивела їх на злочинця. Зрештою 2 лютого його офіційно взяли під арешт. За кілька днів мафіозі мають доставити в Італію для відбуття вже призначеного покарання.
Ндрангета: наймогутніша мафіозна група Італії
Кілька десятиліть тому Ндрангету, яка є одним із найдавніших італійських кланів, вважали менш організованою версією сицилійської Коза Ностри. Однак після справжнього полювання, яке оголосила італійська влада на сицилійські банди, клан став наймогутнішим мафіозним угрупуванням Італії та однією з найбільших злочинних організацій світу, кажуть в Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).
Синдикат сформувався у 1860 роках у Калабрії, а до початку 1900 вже був великою проблемою для місцевої влади. У той час банда займалася пограбуваннями, вимаганнями та захопила контроль над сільськогосподарським бізнесом регіону.
За межі півдня Італії Ндрангета вийшла після Другої світової війни. Тоді банда перейшла від грабежів до більш вигідних та масштабних видів злочинної діяльності: контрабанди цигарок та викрадення людей.
Тільки з початку 1970 до середини 1990 років жертвами калабрійських злочинців стали понад 200 людей. Зокрема, саме цей клан відповідальний за викрадення Джона Пола Гетті III — онука американського нафтового магната Джона Пола Гетті у 1974 році (на основі історії зняли фільм «Усі гроші світу»). Його, як і багатьох інших, повертали родинам за викуп. Ці гроші стали стартовим капіталом для входу у міжнародну торгівлю наркотиками.
Героїновий ринок контролювала Коза Ностра, тому Ндрангета зайнялася кокаїном, який вважався менш прибутковим. Все змінилося у 1980 роках: попит на кокаїн зріс, а Коза Ностра зосередилася на війні з італійським урядом.
Скориставшись можливістю, Ндрангета встановила зв’язки з постачальниками у Латинській Америці, а потім і по всій Європі та навіть у Африці. Тепер він понад 80% європейського кокаїнового ринку. Цьому сприяло й те, що під контролем синдикату знаходиться італійський порт Джоя Тауро. Він дозволяє використовувати один із найприбутковіших морських маршрутів контрабанди наркотиків.
«Угруповання допомогло мексиканському картелю Сіналоа вийти на європейський ринок. Калабрійці впровадилися в мальтійський гральний бізнес і брали участь у міжнародній схемі шахрайства з податками. Наші журналісти також досліджували люксембурзьку мережу корпоративних холдингів, пов’язаних із бандою. OCCRP довели, що Ндрангета налагодила тісні зв’язки із впливовими членами словацького уряду, згодом створивши в країні великі сільгосппідприємства», — кажуть у OCCRP.
Раніше Заборона розповідала про главу італійської мафії Маттео Мессіна Денаро, який був останнім главою Коза Ностри. Його піймали в Палермо після 30 років пошуків. Вважається, що він єдиний, хто має ключову інформацію щодо деяких з найжахливіших злочинів, скоєних нею.
Читати більше новин в Telegram