Читаєте зараз
Переховувався 30 років: на Сицилії зловили боса Коза Ностра

Переховувався 30 років: на Сицилії зловили боса Коза Ностра

Ilona Kivva
Автор:
  • Diabolik народився у 1962 році у родині мафіозі на Сицилії.
  • На його рахунку може бути понад 100 вбивств. Одне з найвідоміших — вбивство прокурорів Джованні Фальконе та Паоло Борселліно.
  • З 1992 його заочно засуджено до довічного ув’язнення.

Бос найбільшого мафіозного клану Італії Коза Ностра Маттео Мессіна Денаро переховувася понад 30 років він переховувався від правоохоронців, віддалено керуючи бандою. Вважається, що він єдиний, хто має ключову інформацію щодо деяких з найжахливіших злочинів, скоєних нею.

Заборона розповідає про главу італійської мафії та про операцію з його затримання.


Хто такий Маттео Мессіна Денаро

Diabolik (невловимий злочинець з італійських коміксів), або U Siccu (з італійської — ‘худий’) народився на Сицилії у 1962 році. Його батько був впливовим босом однієї з гілок найбільшого мафіозного клану Італії Коза Ностра, пише The Guardian.

Мессіна прийняв родинний бізнес у спадок. За різними даними, у його підпорядкуванні було близько 900 людей — це приблизно 20 мафіозних сімей регіону. 

Серед відомих злочинів, до яких він причетний:

Читати більше новин в Telegram
  • вбивство прокурорів Джованні Фальконе та Паоло Борселліно, які вели справи проти Коза Ностри;
  • організація вибухів у 1993 році у Флоренції, Мілані та Римі, в результаті яких загинули 10 людей;
  • викрадення 12-річного хлопчика в 1993 році, щоб змусити його батька припинити розкривати таємниці мафії владі. Останки дитини знайшли розчиненими в кислоті;
  • задушення вагітної жінки, партнер якої вважався загрозою для його клану і був убитий днями раніше.

Загалом вважається, що він причетний до вбивства понад 100 людей. Я можу заповнити цвинтар своїми жертвами — ця відома фраза належить саме Денаро.

Маттео Мессіна Денаро. Фото: Studio Camera di Lannino/Rex

Після смерті прокурорів у 1992 році мафіозі був заочно засуджений до довічного ув’язнення в Італії. Він переховувався, але продовжував віддалено керувати кланом.

У 2016 на 2017 роках один за одним померли два боси — лідери Коза Ностри Бернардо Провенцано та Сальваторе Ріїни. Після цього Diabolik очолив сицилійську мафію.

За словами мафіозних інформаторів і прокурорів, він єдиний, хто має ключову інформацію щодо деяких з найжахливіших злочинів, скоєних сицилійською мафією.

Як арештували боса Коза Ностри

Впродовж десятиліть італійські слідчі часто наближалися до арешту Мессіни Денаро, пише BBC.

У розпорядженні правоохоронців було лише кілька фото злочинця, зроблених наприкінці 1980-х. Вони реконструювали його зовнішність цифровим способом, використовуючи інформацію, надану мафіозними відступниками. Деякі інформатори розповідали, що бос Коза Ностри навіть переніс пластичну операцію на обличчі, а інші стверджували, що йому видалили відбитки пальців.

За ці роки десятки людей були заарештовані замість нього. Один із випадків стався у 2019 році: військова поліція провела рейд у сицилійській лікарні і арештувала чоловіка, який лікувався у неврологічному відділенні. Втім, було доведено, що це не Денаро.

Інший відомий арешт стався у вересні 2021 року: 54-річного британця в ресторані Гааги арештували, але через кілька днів його відпустили.

Ключові зрушення у справі Денаро сталися у серпні 2021 року. Тоді італійська громадська телекомпанія Rai опублікувала запис, датований березнем 1993 року. На ньому було чутно голос мафіозі. 30 вересня 2021 року італійська поліція оприлюднила відео, зняте камерою спостереження у Сицилії в 2009 році. На ньому здалеку було видно його обличчя. 

Відстежити найрозшукуванішого мафіозі Італії вдалося у 2023 році. Чоловіка помітили у приватній клініці в Палермо, де він проходив лікування під псевдонімом «Андреа Бонафеде».

16 січня поліція провела арешт за участі понад 100 людей. З лікарні у супроводі конвою його доставили у секретне місце, аби уникнути втечі за допомогою членів мафіозного клану.

«Роками Мессіна Денаро був символом неспроможності Італії досягти вищих ешелонів організованих злочинних синдикатів. Його арешт стане несподіваним знаком надії на те, що мафію можна викорінити навіть у південних регіонах країни, де держава сприймається як здебільшого відсутня та неефективна», — зазначили у BBC.

Раніше Заборона розповідала про арешт другого найуспішнішого наркобарона Мексики — сина Ель Чапо, а також про бунт наркоторговців, до кого призвело затримання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій