Читаєте зараз
Катівні в українських колоніях: ДБР викрило масштабну систему

Катівні в українських колоніях: ДБР викрило масштабну систему

Ilona Kivva
Автор:

Правоохоронці викрили численні факти катувань ув’язнених у низці регіонів України. Зокрема, вже повідомлено про підозру чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16, повідомили у Державному бюро розслідувань.

«Слідством встановлено, що жертвами злочинців були майже всі, хто потрапляв до колонії. Новоприбулим погрожували поселенням серед ‘відторгнутих загалом’ в’язнів та били до тих пір, поки не ламали волю й примушували беззаперечно виконувати будь-які вказівки. Наразі перевіряється інформація навіть про факти смерті від побоїв», — розповіли у ДБР.

Так, з моменту прибуття до колонії №16 кожен із засуджених проходив жорстку процедуру приймання, під час якої змушували прибирати підлогу, знімаючи вказаний процес на відеокамеру. У разі відмови застосовувалися тортури: били руками, ногами, гумовими кийками, палицями у різні частини тіла, викручували руки. Одному із засуджених нанесли понад 200 ударів.

Підозрюваним у скоєнні злочинів загрожує до 10 років ув’язнення.

У матеріалах також містяться інші факти катувань у цій та інших виправних установах. Так, проводяться слідчі дії в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань ДКВС та у керівника цієї установи. 

«Крім інформації про можливу організацію системи поборів та знущань у підпорядкованих закладах виконання кримінальних покарань, перевіряються також підстави отримання ним у приватну власність майна, яке значно перевищує його офіційні доходи. Йдеться про численні квартири, офісні приміщення та елітні автомобілі», — пояснили у бюро.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій