'
Читаєте зараз
Каякінг, вечірки в Маріуполі та дикий кемпінг. Куди поїхати відпочивати на Донеччині

Каякінг, вечірки в Маріуполі та дикий кемпінг. Куди поїхати відпочивати на Донеччині

Aliona Vyshnytska

Не Святогірською лаврою єдиною — на Донеччині є місця, де можна драйвово провести час на рейвах, сплавитися на каяках по Сіверському Донцю чи відпочити в кемпінгу на блакитних озерах. На мапі регіону є точки, куди можна зганяти на вихідні, щоби покупатися в морі та кайфонути. Або ж сповна відчути суть жлобського сервісу — і посміятися з цього. Заборона розповідає, куди можна поїхати у відпустку на декілька днів, якщо ви живете на Донеччині.


Маріуполь

Фото: Viktor Kharlashkin / Unsplash

Цьогоріч Маріуполь отримав статус культурної столиці України. Крім моря та заводів тут є ще десятки мистецьких подій та вечірок, які проходять щоліта. Цьогоріч тут планують провести фестивалі регіональної кухні, класичної музики, театральні виступи, рейви, культурні резиденції, інсталяції та книжкові фестивалі. Словом, якщо вам хочеться чогось дійсно драйвового, інтелектуального й мистецького — їдьте в Маріуполь. Бонусом традиційно лишатиметься море та індустріальні ландшафти.

Як доїхати: поїздом і автобусами.

Святогірськ 

Пам’ятник Артему, Святогірськ. Фото: Wikimedia

Коли говорять про Святогірськ, зазвичай згадують передусім Свято-Успенську лавру. Але якщо ви не парафіянин, то можна спершу сходити глянути на 22-метрового Артема авторства скульптора Івана Кавалерідзе, а потім сплавитися річкою на катамарані чи байдарці. У програмі є одноденні та кількаденні сплави, де обіцяють «пустотливі промінці сонця» зранку, сардельки барбекю і шашлик в меню. 

Неподалік є селище Щурове — там є з півсотні баз відпочинку, і свого часу воно було центром туризму на Донеччині. Щоправда, зараз більшість баз зачинені, а ті, що вижили, переважно не бачили ремонту з минулого століття. Відпочивальники найчастіше привозять звідси спогади про комарів, сміття та гучну дискотечну музику.

Якщо захочете звідти втекти, то біля села Крива Лука є кемпінг. На його території облаштовано літній душ, мангали та інші базові речі.

Як дістатися: маршруткою чи автобусом з більшості великих міст на Донеччині.

Голубі озера

Скриншот VladWayTravel / YouTube

Це озера неподалік від Лимана, які виникли в піщаних кар’єрах і наповнилися водою з підземних родовищ. Вони дійсно блакитного кольору, майже прозорі та з піщаними берегами. Озера тут два — навколо соснові ліси та кручі. З інфраструктури на озерах є все те, що зазвичай присутнє на українських морських курортах: шезлонги, кілька закладів із їжею, батути, водні гірки, квадроцикли, мотузкові парки, приватні будинки для оренди та бази відпочинку.

Від всього цього можна сховатися в лісі поруч — єдиним суттєвим недоліком буде відсутність питної води (її можна купити в найближчому селі або в магазинчиках між озерами). Біля озера №1 буде не так галасливо і там краще місце для кемпінгу. В озера №2 прозоріша вода, але більше водних розваг. Там можна відчути всю гнітючу атмосферу Кирилівки чи Залізного Порту, навіть не доїжджаючи туди.

Як дістатися: маршруткою від Краматорська, Слов’янська, Лимана та Дружківки. З Лимана також можна дістатися електричкою до Зеленого Клину, а звідти 15 хвилин пішки.

Солоні озера біля Слов’янська

Фото: Wikimedia

Слов’янський курорт — один із найстаріших в Україні. Це кілька солоних озер природного походження, які єдині в Україні розташовані не біля моря. Усього їх чотири: Ропне, Вейсове, Горячка та Солоне. Озера солоні, бо ґрунтові води просочуються крізь шари солі, розчиняють її та виходять на поверхню як ропа — соляний розчин. Озера неглибокі — до двох метрів, але місцями є заглибини в 16 метрів і більше. 

Сюди їдуть переважно заради грязей — на Слов’янському курорті ними ще з 19 століття лікують захворювання шкіри та суглобів. Тут є кілька санаторіїв, які обіцяють вилікувати грязями практично всі органи, включно з нервовою та опорно-руховою системами. У це вірити не варто — але пофотографуватися в грязі можна завжди. 

Людям не радять перебувати у воді довше 10 секунд, а для тих, хто має захворювання серця й судин, озерна терапія навіть може бути смертельно небезпечною. Словом, якщо вам хочеться адреналіну, але немає сил — вам сюди. Зрештою, ризикувати можна, навіть лежачи в грязі.

Як доїхати: поїздом до Слов’янська або одразу Слов’янського курорту. Зі Слов’янська та Краматорська до озер іде маршрутка, а з Лиману — електричка.

Мелекіне

Це курорт на Азовському морі, де менше відпочивальників, ніж у туристичних Кирилівці чи Бердянську, але таке ж море. У Мелекіному неглибоко та широкі піщані пляжі з ракушняком. Тут можна зупинитися в пансіонатах або стати з наметом. Щоправда, організованих кемпінгів немає — відповідно, немає питної води та туалету. У містечку є лише одне кафе «Бриз» із пюре за 39 гривень і два ринки, де можна поїсти чебуреків. Якщо хочете згадати атмосферу дитинства на морі, вам сюди.

Як дістатися: автобусом із Маріуполя, Дружківки, Бахмута, Покровська, Краматорська і Волновахи.

Ялта і Нова Ялта

Український прикордонник біля селища Ялта, Донецька область.
Фото: Кримський Андрій / УНІАН

Це теж морські курорти в Донецькій області з піщаними пляжами та лікувальними грязями. Біля Ялти розташований заказник — там гніздяться десятки видів птахів, а на початку Білосарайської коси поруч є сосновий бір.

Особливої інфраструктури, зокрема супермаркетів, тут немає: лише кілька ринків та крамниць, відділення пошти та аптеки. Із розваг можна сходити в церкву.

Як дістатися: щогодини від Маріуполя ходить маршрутка.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій