'
Читаєте зараз
Керівника проросійського видання у Фінляндії ув’язнили за цькування журналістки

Керівника проросійського видання у Фінляндії ув’язнили за цькування журналістки

Сергій Сурепін

Суд Гельсінкі засудив засновника видання MV-lehti Іллю Яніцкіна до одного року та десяти місяців позбавлення волі. Привід – тролінг і погрози журналістці. Про це повідомляє BBC News.

Як стало відомо, у виданні MV-lehti, яке вважають проросійським, критикують політику влади Фінляндії. У 2016 році поліція Фінляндії намагалася закрити MV-lehti. Правоохоронці звинуватили Яніцкіна в «злочинах у сфері збору коштів та азартних ігор». Також його звинуватили в злісній образі честі й гідності, розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та переслідуваннях. Але поліція програла позов у суді. Уже у 2017 році Яніцкін оголосив, що закриває проект.

У 2014 році журналістка фінського телебачення Джессіка Аро почала розслідувати наявність і вплив російської пропаганди в соціальних мережах: Facebook, «ВКонтакте», Twitter. Після цього MV-lehti почав публікувати статті про журналістку, зокрема зі звинуваченнями в наркоманії. Аро також повідомляла, що отримувала погрози розправи, її особистість була предметом образливих мемів у соцмережах, а її особисті дані вільно публікувалися в інтернеті. Пізніше з’ясувалося, що за цим стояв один зі співробітників MV-lehti – Йохан Бекман. Бекман регулярно з’являється в російських медіа та відкрито підтримує політику РФ. Яніцкін, який є громадянином Фінляндії, заперечує зв’язки з РФ.

Яніцкіна засудили до одного року та десяти місяців в’язниці. Бекман отримав один рік тюремного ув’язнення умовно. Ще одна фігурантка справи отримала три місяці в’язниці умовно. Усі разом вони заплатять штраф до 136 тисяч євро. Яніцкін заявив, що має намір оскаржити вирок.

Нагадаємо, «Фабрика тролів» – загальне позначення користувачів-провокаторів (тролів), які за гроші в спеціально обладнаних офісах лишають дописи та коментарі, призначені для здійснення російської пропаганди в соціальних мережах, під новинами інтернет-видань або на інших ресурсах у мережі. За свідченнями журналістів-розслідувачів і колишніх співробітників офісів, основна тематика дописів і коментарів тролів така: критика Олексія Навального, критика зовнішньої політики України та США, вихваляння політики РФ та Володимира Путіна.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій