'
Читаєте зараз
Кіно та серіали травня: фестивалі та прем’єри. Рекомендації Заборони

Кіно та серіали травня: фестивалі та прем’єри. Рекомендації Заборони

Роман Губа
Автор:
Кіно та серіали травня: фестивалі та прем’єри. Рекомендації Заборони

Україна пережила третю хвилю пандемії ковіду, а отже, хоча б на якийсь час можна трошки видихнути. Потішити вас можуть кінотеатри — цього місяця там є що подивитися, однак не забувайте про заходи безпеки. Стримінгові сервіси теж анонсують прем’єри, якщо обираєте варіант залишатися вдома.


Кіно

AIFF / Фестиваль американського кіно «Незалежність»

Де: київський кінотеатр «Жовтень»
Коли: з 13-го до 19 травня

Один з найкращих тижнів кіно повертається до офлайнового формату. Як завжди — найвизначніші американські фільми останніх років, більшість з яких не потраплять до українського прокату. Неймовірним подарунком для всіх любителів кіно стане ретроспектива Девіда Лінча на великому екрані. Крім цього, покажуть цьогорічних оскарівських лауреатів — «Звук металу» та «Мінарі», а також чимало інших вартісних картин. До речі, вхід на документальну програму фестивалю безкоштовний за реєстрацією. Детальніше — на сайті фестивалю.

Кінопрограма «Вона створює кіно» фестивалю «Французька весна в Україні»

Коли і де:
Київ — кінотеатр «Жовтень» з 14-го до 28 травня,
Одеса — кінотеатр «Сінема Сіті» з 21-го до 26 травня,
Львів — кінотеатр «Планета Кіно» (ТРЦ Forum Lviv) з 27 травня до 6 червня

Цього року кінопрограма фестивалю складається з шести найкращих фільмів останніх років, знятих французькими режисерками. До цього переліку входять драма Сари Суко «Засліплені», комедія Манель Лабіді «На дивані в Тунісі», анімаційна робота «Ластівки Кабула» режисерок Забу Брейтман і Елеї Гобе-Мевелек, драми «Папіча» Мунії Меддур та «Лоскіт» Андреї Бескон та Еріка Метає. Завершує програму історична мелодрама режисерки Селін Сьямми «Портрет дівчини у вогні», один з найвідоміших європейських фільмів останніх років.

«Погані дороги», режисерка Наталка Ворожбит

Де дивитися: кінотеатри України
Коли: з 20 травня
Країна: Україна
Жанр: драма
Тривалість: 124 хвилини

Довгоочікуваний дебют відомої сценаристки в режисурі. «Погані дороги» — це п’ять історій про життя українців на Донбасі в часи війни. Від майже комедійної новели «Курка» до жорсткої розповіді про «Підвал». Серед інших тем Ворожбит відверто говорить про співіснування українських військовослужбовців та місцевого населення, взаємну недовіру й конфлікти та навіть сексуальні стосунки військових та неповнолітніх. Через велику кількість ненормативної лексики «Погані дороги» — це суворо 18+ кіно.

«Гнів людський», режисер Гай Річі

Де дивитися: кінотеатри України
Коли: з 13 травня
Країна: Великобританія, США
Жанр: бойовик, трилер
Тривалість: 119 хвилин

Гай Річі знову працює із Джейсоном Стейтемом, але цього разу зовсім не використовує свій комедійний талант, як у ранніх картинах. «Гнів людський» — це римейк французького фільму 2004 року «Інкасатор», а отже, не варто шукати в ньому класичного Річі, як, наприклад, у торішньому хіті прокату «Джентльмени». Швидше це ще один фільм про ще одну професію Джейсона Стейтема, який уже був відомий і як «Механік», «Перевізник», «Шпигун» та «Захисник».

За сюжетом герой Стейтема, таємничий і небалакучий, влаштовується на роботу до інкасаторської фірми. В той самий час у місті відбуваються напади на інкасаторські автомобілі. Зловмисники не лишають живих свідків. Все, що варто сказати далі, буде спойлером.

Серіали

«Спадок Юпітера»

Де дивитися: Netflix
Коли: з 7 травня

Екранізація коміксів Марка Міллера, відомого своїми роботами «Кінгсман» та «Старий Лоґан». Супергеройський серіал розповість про родину Семпсонів, у якій кожен з членів має здібності. Лідер родини — наймогутніший супергерой світу — Утопіст, або ж Шелдон Семпсон.

Однак конфлікти батьків та дітей не оминають навіть тих, хто може врятувати світ. Виявляється, донька Хлоя не збирається продовжувати супергеройську династію й хоче жити, як прості люди. Звісно, що сімейні драми у серіалі аж ніяк не скасовують супергеройський вейв, отож нас чекають ефектні битви зі злом.

https://www.youtube.com/watch?v=TY3IAqm-gpE

«Любов, смерть та роботи», 2 сезон 

Де дивитися: Netflix
Коли: з 14 травня

Це продовження відомої анімаційної антології 2019 року від Тіма Міллера. Аніматори з різних країн екранізували фантастичні оповіді про майбутнє та технології.

Сподіваємось, що другий сезон перевершить перший. Як заведено на Netflix, усі вісім серій анімаційного серіалу з’являться на сервісі одночасно.

https://www.youtube.com/watch?v=Gj2iCJkp6Ko

«Підземна залізниця»

Де дивитися: Amazon Prime Video
Коли: з 14 травня

Екранізація однойменного роману Колсона Вайтгеда, лауреата Пулітцерівської премії у 2017 році. Серіал поставив Баррі Дженкінс, режисер оскарівського фільму «Місячне сяйво».

Дія серіалу відбувається в альтернативній американській реальності до Громадянської війни, в якій існує підземна залізниця для втечі темношкірих з рабства. Кора — головна героїня, працює на плантації бавовни і разом зі своїм коханим прагне втекти на Північ, подалі від гніту білого господаря. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій