Читаєте зараз
Кіно та серіали травня: фестивалі та прем’єри. Рекомендації Заборони

Кіно та серіали травня: фестивалі та прем’єри. Рекомендації Заборони

Роман Губа
Автор:
Кіно та серіали травня: фестивалі та прем’єри. Рекомендації Заборони

Україна пережила третю хвилю пандемії ковіду, а отже, хоча б на якийсь час можна трошки видихнути. Потішити вас можуть кінотеатри — цього місяця там є що подивитися, однак не забувайте про заходи безпеки. Стримінгові сервіси теж анонсують прем’єри, якщо обираєте варіант залишатися вдома.


Кіно

AIFF / Фестиваль американського кіно «Незалежність»

Де: київський кінотеатр «Жовтень»
Коли: з 13-го до 19 травня

Один з найкращих тижнів кіно повертається до офлайнового формату. Як завжди — найвизначніші американські фільми останніх років, більшість з яких не потраплять до українського прокату. Неймовірним подарунком для всіх любителів кіно стане ретроспектива Девіда Лінча на великому екрані. Крім цього, покажуть цьогорічних оскарівських лауреатів — «Звук металу» та «Мінарі», а також чимало інших вартісних картин. До речі, вхід на документальну програму фестивалю безкоштовний за реєстрацією. Детальніше — на сайті фестивалю.

Кінопрограма «Вона створює кіно» фестивалю «Французька весна в Україні»

Коли і де:
Київ — кінотеатр «Жовтень» з 14-го до 28 травня,
Одеса — кінотеатр «Сінема Сіті» з 21-го до 26 травня,
Львів — кінотеатр «Планета Кіно» (ТРЦ Forum Lviv) з 27 травня до 6 червня

Цього року кінопрограма фестивалю складається з шести найкращих фільмів останніх років, знятих французькими режисерками. До цього переліку входять драма Сари Суко «Засліплені», комедія Манель Лабіді «На дивані в Тунісі», анімаційна робота «Ластівки Кабула» режисерок Забу Брейтман і Елеї Гобе-Мевелек, драми «Папіча» Мунії Меддур та «Лоскіт» Андреї Бескон та Еріка Метає. Завершує програму історична мелодрама режисерки Селін Сьямми «Портрет дівчини у вогні», один з найвідоміших європейських фільмів останніх років.

«Погані дороги», режисерка Наталка Ворожбит

Де дивитися: кінотеатри України
Коли: з 20 травня
Країна: Україна
Жанр: драма
Тривалість: 124 хвилини

Довгоочікуваний дебют відомої сценаристки в режисурі. «Погані дороги» — це п’ять історій про життя українців на Донбасі в часи війни. Від майже комедійної новели «Курка» до жорсткої розповіді про «Підвал». Серед інших тем Ворожбит відверто говорить про співіснування українських військовослужбовців та місцевого населення, взаємну недовіру й конфлікти та навіть сексуальні стосунки військових та неповнолітніх. Через велику кількість ненормативної лексики «Погані дороги» — це суворо 18+ кіно.

«Гнів людський», режисер Гай Річі

Де дивитися: кінотеатри України
Коли: з 13 травня
Країна: Великобританія, США
Жанр: бойовик, трилер
Тривалість: 119 хвилин

Гай Річі знову працює із Джейсоном Стейтемом, але цього разу зовсім не використовує свій комедійний талант, як у ранніх картинах. «Гнів людський» — це римейк французького фільму 2004 року «Інкасатор», а отже, не варто шукати в ньому класичного Річі, як, наприклад, у торішньому хіті прокату «Джентльмени». Швидше це ще один фільм про ще одну професію Джейсона Стейтема, який уже був відомий і як «Механік», «Перевізник», «Шпигун» та «Захисник».

За сюжетом герой Стейтема, таємничий і небалакучий, влаштовується на роботу до інкасаторської фірми. В той самий час у місті відбуваються напади на інкасаторські автомобілі. Зловмисники не лишають живих свідків. Все, що варто сказати далі, буде спойлером.

Серіали

«Спадок Юпітера»

Де дивитися: Netflix
Коли: з 7 травня

Екранізація коміксів Марка Міллера, відомого своїми роботами «Кінгсман» та «Старий Лоґан». Супергеройський серіал розповість про родину Семпсонів, у якій кожен з членів має здібності. Лідер родини — наймогутніший супергерой світу — Утопіст, або ж Шелдон Семпсон.

Однак конфлікти батьків та дітей не оминають навіть тих, хто може врятувати світ. Виявляється, донька Хлоя не збирається продовжувати супергеройську династію й хоче жити, як прості люди. Звісно, що сімейні драми у серіалі аж ніяк не скасовують супергеройський вейв, отож нас чекають ефектні битви зі злом.

«Любов, смерть та роботи», 2 сезон 

Де дивитися: Netflix
Коли: з 14 травня

Це продовження відомої анімаційної антології 2019 року від Тіма Міллера. Аніматори з різних країн екранізували фантастичні оповіді про майбутнє та технології.

Сподіваємось, що другий сезон перевершить перший. Як заведено на Netflix, усі вісім серій анімаційного серіалу з’являться на сервісі одночасно.

«Підземна залізниця»

Де дивитися: Amazon Prime Video
Коли: з 14 травня

Екранізація однойменного роману Колсона Вайтгеда, лауреата Пулітцерівської премії у 2017 році. Серіал поставив Баррі Дженкінс, режисер оскарівського фільму «Місячне сяйво».

Дія серіалу відбувається в альтернативній американській реальності до Громадянської війни, в якій існує підземна залізниця для втечі темношкірих з рабства. Кора — головна героїня, працює на плантації бавовни і разом зі своїм коханим прагне втекти на Північ, подалі від гніту білого господаря. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору