'
Читаєте зараз
Кір в Україні: у МОЗ розповіли, як і де вакцинуватися

Кір в Україні: у МОЗ розповіли, як і де вакцинуватися

Ilona Kivva
Автор:

В Україні упродовж 11 місяців 2023 року виявили 55 випадків кору, з них 31 — у дітей віком до 17 років). Серед дітей, які захворіли, 12 % не мали жодного щеплення, 30 % — лише одне, у 20 % випадків інформації про вакцинацію не було, розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.

Захворювання виявляли в 13 областях та столиці. Найбільше випадків:

  • на Тернопільщині — 12;
  • у Києві — 10;
  • у Львівській області – сім.

«В Україні було зареєстровано п’ять точкових спалахів кору протягом 2023 року, які вдалося локалізувати і які не переросли в масові захворювання. Влітку була організована загальнонаціональна кампанія з наздоганяючої вакцинації. Нині вакцина є у кожній області. Вона є безоплатною. Щоби вакцинуватися чи надолужити пропущені щеплення, зверніться до педіатра або сімейного лікаря», — наголосили у МОЗ.

Як пояснив Забороні лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, навіть така статистика свідчить про небезпеку через низький рівень охоплення вакцинації із року в рік протягом останніх 10 років. 

«Хоча були роки, коли охоплення щепленням проти кору сягало 90–95%, з усім тим за останні роки сформувався значний прошарок не імунного до кору населення. Коли вірус циркулює, саме невакциновані люди стають причиною спалаху, як це було під час епідемії у 2017–2019 роках. Якщо подивитися історію, то підйом захворюваності в нас відбувається кожні п’ять-шість років. Це пов’язано з накопиченням людей, які не мають імунітету, і з тим, що вірус кору дуже заразний. З 2023 року ми бачимо збільшення кількості випадків захворюваності. І ситуація аналогічна, як за попередньої епідемії», — пояснює інфекціоніст.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій