'
Читаєте зараз
Китайським ЗМІ заборонили критикувати Дональда Трампа

Китайським ЗМІ заборонили критикувати Дональда Трампа

Сергій Сурепін

Влада Китаю направила ряду китайських державних ЗМІ розпорядження, згідно з яким журналісти не повинні виступати у своїх матеріалах із різкою критикою американського президента Дональда Трампа, повідомляє SCMP. Директива стосується не всіх державних ЗМІ Китаю.

Журналісти отримали доручення після того, як Пекін оголосив про введення відповідних мит у 25% на американські товари (Вашингтон схвалив аналогічну міру 15 червня). Як зауважив експерт із дипломатії Китаю з Мельбурнського університету (Австралія) Соу Кеат Ток, торгово-економічні тертя між Пекіном і Вашингтоном протікають без взаємних випадів лідерів двох країн.

«Питання стримування ЗМІ у висловлюваннях дуже важливе, щоб уникнути того, аби окремі ентузіасти не згадали Трампа в негативному ключі у своїх матеріалах. Це означає, що випади на його адресу не повинні носити особистісний характер, бути у межах, визначених державною політичною лінією», — заявив експерт.

Нагадаємо, минулого тижня США ввели мита в розмірі 25% на ряд товарів, вироблених у Китаї, вартістю у 34 млрд доларів. Найближчим часом американська влада планує накласти додаткові підвищені тарифи на китайську продукцію вартістю 16 млрд доларів. Такі кроки Білий дім зробив зі метою усунення щорічного дисбалансу в торгівлі з КНР, що становить близько 500 млрд доларів. Ці заходи викликали негативну реакцію китайського уряду, який, незважаючи на загальну тенденцію посилення відкритості Китаю до всього світу, повідомив про намір дати адекватну відповідь Вашингтону шляхом введення аналогічних мит.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій