Кліщі переносять хворобу Лайма: чим це небезпечно для воїнів України
- З 2010 року поширеність хвороб, що передаються кліщами, у світі зросла удвічі.
- Найвразливіші до укусів кліщів — чоловіки старше 50 років, які займаються фермерством або воюють на фронті.
- Від бореліозу немає вакцини, тож треба бути максимально уважними.
Хвороба Лайма (бореліоз) є одним з найпоширеніших інфекційних захворювань, яке найчастіше через кліщів отримують влітку. Вона буває смертельною на пізніх стадіях, на ранніх може призвести до суттєвих наслідків: лихоманки, нудоти, блювоти та різного роду запалень в організмі. Вакцини немає, тож дітям та воїнам на передовій треба бути максимально обережними.
Заборона розповідає про поширеність та симптоматику інфекційної хвороби, що передається кліщами.
Хвороба Лайма: хто в зоні ризику
Дослідження показало, що бореліозом хворіють понад 14.5% людей в усьому світі. У глибинному дослідженні взяло участь понад 160 000 піддослідних з різних куточків нашої планети. Найвищий рівень зараження бактерією Borrelia burgdorferi (Bb), яка є збудником хвороби Лайма, спостерігається у країнах Центральної Європи — 20%, пише France24.
В інших частинах континенту поширеність цього захворювання є меншою: у Західній Європі — 13.5%, а у Східній Європі — 10.4%. Найменший показник зараження в усьому світі у Карибському басейні — всього 2%.
За останні 12 років поширеність хвороб, що передаються кліщами, подвоїлася. Вчені це пояснюють такими причинами:
Читати більше новин в Telegram- зміна клімату, що призводить до продовження тривалості літа;
- міграція тварин;
- втрата середовища проживання;
- частіші контакти з домашніми тваринами.
Отримати укус інфікованого кліща найбільше ризикують чоловіки старше 50 років, які живуть у сільській місцевості. Це обумовлено тим, що вони часто займаються фермерством або регулярно вступають у контакт з домашніми тваринами на кшталт собак та овець, на яких можуть бути паразити.
У випадку України, окрім фермерів, кліщі ще становлять загрозу захисникам, які знаходяться у лісистій та пересіченій місцевості.
Бореліоз: симптоми
Бореліоз рідко буває смертельним, але може викликати чимало проблем для організму. Його інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Симптоми можуть відрізнятися у різних людей, але є такі, що зустрічаються найчастіше. Серед них:
- мігруюча еритема (сильне почервоніння шкіри у місці укусу);
- лихоманка;
- головний біль;
- втома;
- біль у м’язах та суглобах;
- нудота, блювота;
- набряклі лімфатичні вузли.
До більш специфічних проявів бореліозу медики відносять:
- порушення сну;
- труднощі з концентрацією уваги;
- параліч лицевого нерва;
- заніміння та поколювання в руках і ногах;
- менінгіт;
- запалення міокарда;
- ураження клапанів серця.
Вакцини проти хвороби Лайма немає, тому залишається тільки профілактика. Тобто аби уникнути захворювання, треба якомога швидше видалити паразита, обробити місце укусу, спостерігати за самопочуттям і пройти обстеження на наявність у крові збудника інфекції.
Раніше Заборона розповідала про перший зафіксований випадок мавпячої віспи у Польщі, а також про ситуацію із захворюванням в інших країнах світу.
Читати більше новин в Telegram