'
Читаєте зараз
У Європі діти хворіють на гепатит: ніхто не знає ні що за вид, ні звідки взявся

У Європі діти хворіють на гепатит: ніхто не знає ні що за вид, ні звідки взявся

Ilona Kivva
Автор:
  • У світі фіксують спалах гепатиту невідомого походження. Попередні припущення схиляються до зв’язків з COVID.
  • Хворіють діти від 1 місяця до 16 років.
  • Батьків закликають не панікувати, адже гепатити піддаються лікуванню, якщо вчасно звернутися до лікаря.

У європейських країнах та США медики зафіксували спалах захворюваності на невідомий раніше вид гепатиту серед дітей. У багатьох випадках симптоми, що передували хворобі, включали біль у животі, діарею, блювоту та жовтяницю. Звідки взялася хвороба та, що могло спричинити спалах, вчені не знають, але припускають, що її поява може бути пов’язана з коронавірусом.

Заборона розповідає про невідомий тип гепатиту, який виявили науковці.


Гепатит невідомого походження: спалах в травні-2022

У Європі та США збільшується кількість випадків зараження дітей різного віку гепатитом невідомого вченим походження, пише The Guardian.

Так, з жовтня 2021 року у світі було виявлено понад 600 випадків нового типу гепатиту, з них більше ніж 350 — з кінця квітня по кінець травня 2022 року. Найбільша кількість хворих станом на 23 травня у Великій Британії – 197, а у США – 180, більшість із яких потребували госпіталізації. Від хвороби вже загинули 14 дітей, п’ятеро з них — у Сполучених Штатах.

Про те, що конкретно стоїть за загадковою хворобою, говорити зарано, кажуть експерти. «Поле гри змінюється щогодини. Дюйм за дюймом ми починаємо розбиратися, в чому полягає проблема, але я не думаю, що ми вже отримали усі шматочки головоломки, щоб сказати: “Добре, ми думаємо, що це відбувається ось чому”», — сказав доцент кафедри медичної мікробіології та інфекційних захворювань університету Манітоби Джейсон Кіндрачук.

Читати більше новин в Telegram

Симптоми гепатиту

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання виявляють у дітей від 1 місяця до 16 років, при цьому близько у 10% випадках пацієнтам необхідна трансплантація печінки. 

«У багатьох випадках симптоми включали біль у животі, діарею та блювоту, а також підвищення рівня печінкових ферментів та жовтяницю. У більшості хворих не було температури», — зазначили у ВООЗ.

Поширені віруси, що викликають гострий гепатит (A, B, C, D і E), не були зафіксовані в жодному з цих випадків. Міжнародні подорожі чи зв’язки з іншими країнами також не були визначені як можливі причини захворювання.

Вчені поки розглядають дві основні теорії виникнення нового типу гепатиту у дітей: 

  • збудником може бути новий вірус, який ще не був ідентифікований;
  • хворобу викликає вже відомий вірус, або віруси, згруповані разом.

Відомо, що практично у половини хворих, яких обстежили, виявили супутні аденовіруси, що спричиняють гострі респіраторні захворювання. Крім того, вчені припускають, що невідома хвороба може бути пов’язана з COVID-19, а у декількох дітей гепатит одночасно супроводжували інфекції коронавірусу та аденовірусу.

Пам’ятка МОЗ України для батьків

У Міністерстві охорони здоров’я України склали пам’ятку для батьків у зв’язку з поширенням у світі невідомого типу гепатиту.

Перш за все, у МОЗ закликали батьків не панікувати, адже гепатити піддаються лікуванню. Головне — вчасно звернутися до лікаря за допомогою.

Ознаки ураження печінки у дітей:

  • сеча стала темною;
  • кал набув світлого кольору;
  • свербить шкіра;
  • з’явилася жовтяниця;
  • болить живіт;
  • відчуття втоми;
  • втрата апетиту;
  • підвищення температури.

В Україні вже здійснюється реєстрація та облік всіх випадків гепатитів, які можуть мати невідоме походження. Окрім того, регіональні центри контролю та профілактики захворювань зобов’язані проводити епідеміологічні розслідування усіх виявлених випадків, якщо такі будуть.

Раніше Заборона розповідала про спалах мавпячої віспи у Європі та США та про запроваджений у Бельгії карантин у зв’язку з поширенням небезпечної хвороби.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій