(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Photo: Facebook / Свободу «крымским заложникам» - Сенцову и Кольченко

Київська мерія змушує зняти банер з Сенцовим з будівлі

Активісти кампанії за звільнення українських політв’язнів заявили, що представники Управління з питань реклами КМДА змушують зняти з фасаду Будинку кіно на вул. Саксаганського, 6 банер із зображенням Олега Сенцова. Про це вони пишуть на сторінці в Фейсбуці та підтверджують особисто кореспонденту Заборони.

За словами художника та активіста Володимира Кузнецова, головний спеціаліст управління реклами КМДА Олег Шмагалов в розмові з ним заявив, що на тих, хто не зніме банер, накладуть штраф до 49 тисяч грн, бо це він вважає «політичною рекламою».

«Англомовний банер перед цим вивісила на балконі будівлі ініціативна група кіномитців, активістів та інших небайдужих людей (за домовленістю з адміністрацією Будинку кіно). Розміщення плаката солідарності із “заручниками Кремля” проведене до матчу фіналу Ліги Чемпіонів, що за кілька годин розпочнеться неподалів, на стадіоні “Олімпійський”. Одна з цілей вивішування банера – привернути увагу іноземних вболівальників до голодування Олега Сенцова, який оголосив його незадовго до початку Чемпіонату світу з футболу в Росії», – пишуть активісти.

За задумом, на банері щодня мали змінювати кількість діб, які вже голодує український режисер Олег Сенцов.

Нагадаємо, російські спецслужби арештували Сенцова 10 травня 2014 року в Криму. Його звинуватили в створенні осередку «Правого сектору» на півострові та у підготовці терактів, та засудили до 20 років в’язниці.

 

 

Про автора

Журналістка, засновниця проекту “Заборона“, лауреатка премій Kurt Shork Awards та Thomson Foundation FPA Award, авторка Foreign Affairs, “Українська правда“, Hromadske.ua, та ін.