'

КНДР могла випробувати нову надпотужну балістику: що є в арсеналі країни

Daniil Tsarevskyi
  • Північна Корея 18 грудня могла здійснити випробувальний пуск міжконтинентальної ракети.
  • Пристрій, як вважається, піднявся на висоту в 6 000 км та подолав 1 000 км відстані перш ніж впасти поблизу японського острова Хоккайдо.
  • Ядерна боєголовка, яку можуть використати з цими ракетами, як мінімум у 6 разів потужніша, за бомбу, яку США скинули на Хіросіму.

Попри уявлення про технологічну відсталість Північної Кореї, країна має широкий спектр ракетного озброєння. Такі ракети як Hwasong-12, як заявлено, можуть досягти американського острова Гуам, а Hwasong-18 нібито здатна уразити будь-яку точку на території США. Подібні показові пуски є застереженням для потенційних ворогів режиму Кім Чен Ину.

Заборона розповідає про сучасне озброєння Північної Кореї.

Запуск МБР 18 грудня 2023 року: що відомо

Північна Корея, ймовірно, здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) вранці 18 грудня. Вона летіла високою траєкторією 73 хв, досягла висоти в 6 000 км та подала відстань у 1 000 км після чого впала у море західніше японського острова Хоккайдо. Міністерство оборони Японії вважає, що МБР могла дістатись будь-якої точки США.

Хоча тип ракети не повідомляється, аналітики вважають, що це могла бути найсучасніше північнокорейська ракета Hwasong-18. Країна вже тестувала озброєння у квітні та липні 2023 року.

«Якщо це справді третє успішне льотне випробування поспіль, це було б хорошим показником надійності. Хоча випробування ракет у КНДР, як і в кожній іншій країні, зазнають невдач, очевидно, що загальна надійність ракет Північної Кореї досить поважна», — каже професор Інституту міжнародних досліджень Міддлбері Джеффрі Льюїс.

Читати більше новин в Telegram

Ймовірний запуск Hwasong-18 Північною Кореєю міг стати другим за 24 години. В ніч на 17 грудня було помічено балістичну ракету малої дальності, яка пройшла 570 км, перш ніж упасти у воду.

Подібні дії Північної Кореї можуть бути відповіддю на зростання активності їх потенційних ворогів. Речник міністерства оборони країни, коментуючи запуск, нагадав про американський ударний підводний човен Міссурі, який прибув до порту в південнокорейському місті Пусан.

Ракетна програма Північної Кореї: які розробки

Попри стереотип щодо технологічної відсталості КНДР, країна має достатньо сучасне ракетне озброєння. У 2022 році вона провела близько 90 запусків, що є власним рекордом — це були випробування балістичних, крилатих і навіть гіперзвукових ракет. 

Північна Корея може оперувати наступними потужними міжконтинентальними балістиками:

  • Hwasong-12 — у жовтні 2022 року пролетіла над Японією. Ймовірно, може летіти на відстань до 4 500 км (досягає острову Гуам у Тихому океані);
  • Hwasong-14 — ймовірний радіус дії 8 000-10 000 км (остання межа дозволяє досягнути Нью-Йорка);
  • Hwasong-15 — вважається, що ракета летить на 13 000 км, що охоплює всю континентальну частину США; 
Ракети, які є на озброєнні в Північної Кореї, без урахування менш далекобійних. Інфографіка: BBC, СSIS Missle Defense Project, Japenese Ministry of Defence
  • Hwasong-18 — можливо, найпотужніша ракета, яка має летіти на відстань у більше ніж 15 000 кілометрів. Вона є твердопаливною модифікацією Hwasong-17, що збільшує початкову швидкість та зменшує аварійність.

Також Північна Корея має ядерну зброю. Випробувальний вибух, який провели у 2017 році, мав потужність від 100 до 370 кілотонн. При найоптимістичнішому розрахунку, це у 6 разів потужніше за бомбу, яку скинули США на Хіросіму в 1945 році.

«Північна Корея може мати на меті використовувати менший тип ядерної боєголовки з подібною вибуховою силою. Здається, зараз вони випробовують мініатюрну боєголовку, яку можна встановити на ряд ракет, включаючи ракети малої дальності», — стверджує науковий співробітник Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень Джозеф Бірн.

Порівняльна таблиця ядерних випробувань Північної Кореї. Інфографіка: BBC, USGS Center for Strategic and International Studies

Попри те, що у 2018 році Кім Чен Ин пообіцяв президенту США Дональду Трампу закрити заводи зі збагачення ядерних матеріалів, супутникові знімки показують, що Північна Корея відновила виробництво збройового плутонію. Дані показують, що країна робить це як мінімум на двох обʼєктах: у Пунге-рі та Йонбені.

Раніше Заборона розповідала про наказ Кім Чен Ина готуватись до військового наступу. План передбачає розширення навчань та збільшення виробництва зброї.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій