Читаєте зараз
КНДР почала підготовку до війни з Південною Кореєю

КНДР почала підготовку до війни з Південною Кореєю

Ilona Kivva
Автор:
  • Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин віддав наказ для вищого військового командування щодо підготовки до військового наступу.
  • План включає два пункти: розширення військових навчань і збільшення виробництва зброї.
  • Пхеньян і Сеул формально перебувають у стані війни вже понад 70 років, хоча умовне перемир’я заключили ще у 1953 році. 

Рішенню диктатора передувала спільна заява Вашингтона та Сеула щодо проведення військових навчань поблизу Корейського півострова (вони щорічні). Також перед цим у КНДР приїжджала російська делегація — могли домовлятися про поставки боєприпасів, що частково пояснило б пункт про нарощення озброєння.

Заборона розповідає про погрози тоталітарної країни та про те, чому дві Кореї розділені.


Наказ Кім Чен Ина 9 серпня: що передбачає

Центральна військова комісія правлячої в Північній Кореї Трудової партії 9 серпня провела розширене засідання. Що обговорювали, невідомо, але по завершенню лідер країни Кім Чен Ин віддав наказ вищому військовому командуванню, пише Yonhap з посиланням на північнокорейське державне інформагентство.

«Ворожі сили стають все більш неприхованими у своєму безрозсудному військовому протистоянні, змушуючи Північну Корею озброюватись і перебувати в ідеальній готовності до війни. Я глибоко проаналізував поточну ситуацію на Корейському півострові та його околицях і зробив важливий висновок щодо посилення військових підготовок армії в наступальному напрямку», — йдеться у заяві диктатора.

Підготовка включає два основні пункти:

Читати більше новин в Telegram
  • розширення військових навчань;
  • збільшення виробництва зброї.

Під час зустрічі Кім Чен Ин також звільнив свого верховного генерала Пак Су Іла. На його місце призначили Рі Йон Гіла.

Цим крокам передували дві події, які, найімовірніше, і стали їх причиною:

  • Сеул і Вашингтон оголосили про проведення у серпні-2023 щорічних спільних військових навчань Ulchi Freedom Shield — в Пхеньяні їх раніше вже назвали репетицією вторгнення в КНДР. Крім цього, північнокорейська агенція разом із заявою опублікувала знімок, на якому Кім Чен Ин показує на заблюрену карту Південної Кореї, що можна також розцінювати як натяк;
  • наприкінці липня-2023 міністр оборони РФ Сергій Шойгу відвідав виставку озброєння у Пхеньяні — на ній були нові БпЛА та ракети. Сполучені Штати раніше вже заявляли, що підозрюють Північну Корею в постачанні зброї Росії. Тож збільшення збройного арсеналу може також бути частиною домовленостей з РФ.

Північна і Південна Кореї: чому розділені

Корейський півострів століттями був єдиною країною, якою правили покоління династичних королівств. Після російсько-японської війни в 1905 році територія країни була повністю окупована Японією — так було аж до кінця Другої світової війни, пояснюють в History.

У серпні 1945 року, після капітуляції Японії, контроль над Корейським півостровом розділили США та СРСР:

  • радянська армія встановила комуністичний режим на півночі;
  • США підтримали формування військового уряду на півдні.

«Кінцева мета полягала в тому, щоб Радянський Союз і Сполучені Штати пішли, і нехай корейці розберуться. Біда в тому, що втрутилася Холодна війна і всі спроби створити золоту середину або спробувати об’єднати півострів, було зірвано цими двома країнами, які не бажали поступатися одна одній», — каже професор історії з університету Індіани Майкл Робінсон, який років досліджував Корею.

Штати у 1948 році закликали корейців провести голосування під егідою ООН, щоб визначити майбутнє півострова. Північ відмовилася брати участь, тому Південь сформував власний уряд у Сеулі на чолі з антикомуністом Синманом Лі. Після цього Північ призначила колишнього комуністичного партизана Кім Ір Сена першим прем’єр-міністром Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР).

Між двома вже окремими країнами в 1950 році виник конфлікт — Північна Корея здійснила атаку на Південну. Після трьох років війни було домовлено про умовне перемир’я (формально країни досі у стані війни). Так була створена демілітаризована зона (DMZ) — своєрідний буфер між комуністичною Північчю та капіталістичним Півднем. Саме там дві сторони традиційно зустрічалися для кількох переговорів.

Раніше Заборона розповідала про суть конфлікту між Тайванем і Китаєм, а також про рішення адміністрації Байден щодо військової допомоги Тайваню, яке спричинило плутанину.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій