Читаєте зараз
КНДР розірвала військову угоду з Південною Кореєю: що за договір

КНДР розірвала військову угоду з Південною Кореєю: що за договір

Tetiana Cherevko

Північна Корея погрожує направити збройні сили та військову техніку до кордону. Це пов’язано з розірванням договору з Південною Кореєю, який сторони уклали у 2018 році, пише BBC.

Все почалося з того, що у 21 листопада Пхеньян заявив про запуск у космос супутника-розвідника Malligyong-1. Він зміг успішно вийти на орбіту. 

«Теоретично розвідувальний супутник може дозволити Пхеньяну стежити за пересуванням американських і південнокорейських військ і зброї на Корейському півострові, дозволяючи йому виявляти вхідні загрози. Це також дозволить Півночі точніше планувати свої ядерні атаки», — пояснили у виданні.

Це призвело до того, що Південна Корея призупинила дію договору, заявивши, що вона відновить спостережні польоти вздовж кордону. Це є порушенням забороненої для польотів зони, встановленої в рамках Всеосяжної військової угоди між двома країнами. Її підписали, щоб знизити напруженість між Північною й Південною Кореєю та запобігти спалаху конфлікту.

Але КНДР вже кілька разів порушувала пакт, запустивши ракети та випустивши артилерійські снаряди в море в напрямку півдня. У грудні 2022 року вона відправила дрони через кордон із Південною Кореєю, один з яких долетів аж до столиці країни Сеула. Тож, на думку аналітиків, офіційний вихід Пхеньяна з угоди може не мати великого значення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій