Читаєте зараз
КНДР відправила елітні війська до РФ: які задачі вони можуть виконувати

КНДР відправила елітні війська до РФ: які задачі вони можуть виконувати

Анастасія Могилевець

Північна Корея днями відправила до Росії делегацію своїх елітних солдатів. Це перший військовий обмін між двома країнами після того, як їхні лідери підписали угоду про тіснішу співпрацю, пише Reuters.

Делегацію очолив ректор Військового університету імені Кім Ір Сена Кім Гем Чоль. Поки невідома мета візиту, а також точне місце, куди приїхали військові. Однак, за оцінкою Reuters, подія знаменує собою останній візит представників Північної Кореї до РФ. За рік вони обмінялися рекордною кількістю високопосадовців, включно з візитом російського лідера Владіміра Путіна до Пхеньяну в червні 2024 року.

Наприкінці того ж місяця південнокорейський телеканал TV Chosun заявив, нібито КНДР відправить свої інженерні війська на тимчасово окуповані території Донецької області. За даними джерел TV Chosun, це мали здійснити в межах угоди з Росією про автоматичну військову допомогу.

Прибуття солдат на окуповану Донеччину передбачали саме в липні 2024 року. Там вони, зокрема, мали б допомагати у проєктах із відбудови Донецька, який нібито сильно постраждав унаслідок бойових дій. Однак у Пентагоні заявили, що не бачать підтверджень цієї інформації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій