'
Читаєте зараз
Книжковий Арсенал 2023: коли буде і які формати

Книжковий Арсенал 2023: коли буде і які формати

Іван Скорина
  • Міжнародний фестиваль проходить в Києві з 2011 року.
  • П’ять років поспіль ярмарок обирає фокус-тему. Кураторами в свій час були Тетяна Терен, Віра Балдинюк, Ростислав Семків й Оксана Форостина. 
  • Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну Книжковий Арсенал 2022 «Велике переселення» довелося відмінити.

Фестиваль у 2023 році сфокусується на осмисленні російсько-української війни, починаючи від окупації Криму та частини Донбасу. Через воєнний стан представляти книжкові стенди будуть не видавництва, як зазвичай, а локальні книгарні.

Заборона розповідає про повернення Книжкового Арсеналу в новому форматі.


11 фестиваль в Мистецькому арсеналі: програми та куратори

У 2023 році Книжковий Арсенал буде присвячений ‘гострому стану усвідомлення війни’. Кураторкою фокус-теми – «Коли все має значення» – стала українська журналістка, авторка та документалістка Наталя Гуменюк.

«ХІ Книжковий Арсенал – це простір творення нового громадянського словника, для речей, які ми досі не вербалізували. Це місце, де розмірковуючи про свій теперішній досвід, ми зможемо не лише осмислити, але й ословити себе і те, що відбувається з нами, з суспільством, з країною та світом», – підкреслюють організатори.

Кураторкою основної літературної програми обрали виконавчу продюсерку Радіо Культура, перекладачку та письменницю Ірину Славінську. Також фестиваль представить програму для дітей та підлітків під кураторством Юлії Козловець і спеціальну програму від PEN Ukraine. Куратор іншої програми Діма Казаков розповість про невеликі мандрівні бібліотеки, різноманітні персональні архіви, вінілові збірки, куровані полиці та зіни.

Читати більше новин в Telegram

Операторами книжкових секцій будуть не видавництва, а київські книгарні: 

  • книгарня «Сенс» представить секцію «Нонфікшн»;
  • книгарня «Книжковий Лев» – секцію «Художня література»;
  • Довженко-Центр – секцію «Арткнига»;
  • книгарня «Закапелок» – секції «Дитяча література» та «Комікси та графічні романи».

Фестиваль триватиме з вечора 22 червня до 25 червня 2023 року в лівому крилі першого поверху Мистецького арсеналу. Для безпеки учасників подій на місці доступне найпростіше укриття.

Секція про війну на Книжковому арсеналі: як податись

За сприяння Міністерства у справах ветеранів України на ярмарку також буде спеціальна секція «Книга про російсько-українську війну». Координаторами стали директор магазину «Сяйво книги» Гліб Малич і дослідниця воєнної літератури Ганна Скоріна.

«Очевидно, що ветеранська тематика вже є потужним напрямком в сучасній літературі. Я хочу, щоб цю літературу читали, щоб вона була перекладена іншими мовами, щоб люди у світі знали про події в Україні та ціну наших перемог», – розповідає міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Книжки в секції можуть представити як автори самвидаву, так і видавництва. Для цього треба звернутися до її оператора – книгарні «Сяйво книги». Подати можна документалістику, художню прозу, поезію, свідчення з окупації, свідчення переселенців, фотоальбоми та інші твори, центральною темою яких є російсько-українська війна від 2014 року та події, пов’язані з нею. Кінцевий термін приймання заявок – 10 червня 2023 року. 

Раніше Заборона розповідала про книжкові новинки весни 2023 року, в яких описані переживання українських переселенців, постапокаліптичний сюжет у Криму, біографія Сьюзен Зонтаґ та інше. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій