Читаєте зараз
Кого РФ відправила на вірну смерть в Україні: журналісти зібрали образ

Кого РФ відправила на вірну смерть в Україні: журналісти зібрали образ

Ilona Kivva
Автор:
  • У перші місяці війни кожен п’ятий ліквідований в Україні російський військовий був офіцером.
  • Найшвидше зростаюча категорія загиблих — добровольці. Це в основному чоловіки за 40, які підписали контракти з Міноборони РФ для заробітку. 
  • Найменше жертв, навіть за применшеними офіційними даними РФ, з Москви та так званих нафтових регіонів.

В Україні гинуть в основному вихідці з депресивних регіонів Росії: Дагестан, Бурятія, Республіка Тува тощо. Через те, що на відкритий призов верхівка російських злочинців поки не вважає за доцільне, контракти підписують чоловіки середнього віку. Здебільшого причина тривіальна і ніяк не пов’язана з нібито визволенням українців.

Заборона розповідає загальний портрет загиблого російського загарбника, який зібрали журналісти.


Росія втратила в Україні 20% десантників — «Детали»

Найбільше втрат у війні з Україною російська армія зазнала серед офіцерського складу (відсотковому відношенні) та так званих добровольців — чоловіків, які після початку війни уклали контракти з міністерством оборони і вирушили воювати, розповіла виданню «Детали» журналістка-розслідувачка Ольга Івшина.

Так, ще у березні кожен п’ятий загиблий в Україні російський військовий був офіцером. Зокрема чимало з них було ліквідовано у перші місяці повномасштабного вторгнення. Це пояснюється тим, що армія РФ мала суттєві проблеми зі зв’язком і командування не могло керувати бойовими діями зі штабів, тому виходило на передову. Проблеми з логістикою теж змушували старших офіцерів опинятися в епіцентрах битв.

 «Наше розслідування показало, що 20% усіх загиблих — десантники. А найшвидше зростаюча категорія вбитих — добровольці. Найчастіше це люди старше 40 років. Якщо в загальній кількості загиблих 50% становлять молоді люди, 20-25 років, то серед добровольців найбільше загиблих у віковій категорії 45-55 років», — розповіла журналістка. Втім, станом на серпень 2022 року показники дещо змістилися. Частка загиблих офіцерів знизилася, бо основне бойове навантаження переклали на молодших лейтенантів до капітанів.

Читати більше новин в Telegram

Найбільша кількість ліквідованих, за зібраною журналістами інформацією, з Дагестану, Бурятії, Краснодарського краю та Волгоградської області.  «У влади на місцях різні підходи до питання необхідності повідомляти про втрати. Десь чинили тиск на журналістів, щоб інформація про втрати не публікувалася, а в Дагестані ситуація зворотна: там професія військового вважається почесною, особливо якщо він ще й загинув у бою, тому повідомляється про те, що відбувається, досить широко і публічно», — пояснила медійниця.

Армія стала головним джерелом прибутку для жителів депресивних регіонів Росії, де практично немає постійної роботи. Тому серед російських солдатів дуже багато вихідців із невеликих населених пунктів Бурятії, Дагестану, Туви, де високий рівень безробіття та низька середня зарплата. 

Водночас з Москви та нафтових регіонів Росії, де із заробітком усе було більш-менш, кількість загиблих значно менша.

Також доволі великі втрати серед «народних міліціонерів» з квазіутворень «Л/ДНР». Скільки воює і помирає в Україні вагнерівців, за словами Івшиної, порахувати дуже складно, бо в офіційних російських джерелах про них мовчать, а родичі про їхню загибель повідомляють вкрай рідко.

Раніше Заборона розповідала подробиці доповіді авторитетної міжнародної організації «Репортери без кордонів» щодо вбивства росіянами українського журналіста Максима Левіна.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій