Читаєте зараз
У Києві святкуватимуть річницю Коліївщини. Євреї обурені

У Києві святкуватимуть річницю Коліївщини. Євреї обурені

Сергій Сурепін

Влада Києва прийняла рішення урочисто відзначити 250-річчя Коліївщини. Асоціація євреїв виступила проти цього рішення. Розібралися, що сталося та в чому проблема.

Що сталося

17 травня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про відзначення у столиці 250-річчя Коліївщини. Річницю Коліївщини урочисто відзначать у травні цього року. Влада планує організувати тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи у навчальних закладах. Разом з цим заплановано проведення науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом тощо. Рішення підтримали 83 депутати Київради.

Що за Коліївщина

29 травня 2018 року виповнюється 250 років від дня початку Коліївщини — відповідь на соціальний, релігійний та національний гніт українців з боку Речі Посполитої на Правобережній Україні.

Читати більше новин в Telegram

«Ці події Коліївщини несуть пересторогу усім ворогам української нації: окупантам, агресорам і українофобам, котрі посягають на прагнення українців мирно жити на своїй, Богом даній, землі», — зазначив співавтор проекту рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

14 квітня Коліївщину відзначили націоналісти Умані.

Реакція асоціації євреїв

Асоціація єврейських організацій і громад висловила серйозну стурбованість рішенням Київської міської ради провести на території Києва урочисті заходи на відзначення 250-річчя Коліївщини. За словами асоціації, «підхід, запропонований Київській міській раді, важко назвати збалансованим і витриманим в дусі прагнення до історичної об’єктивності». Асоціація вважає, що потрібно відмовитися від святкування.

Реакція соцмереж

https://www.facebook.com/eduard.dolinsky/posts/1924394834259242

https://www.facebook.com/bonkost/posts/2078151362219568

https://www.facebook.com/irina.tiran/posts/2157406077609647

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій