Читаєте зараз
Коломойському оголосили ще одну підозру: це пов’язано з ПриватБанком

Коломойському оголосили ще одну підозру: це пов’язано з ПриватБанком

Ilona Kivva
Автор:

Бізнесмену Ігорю Коломойському повідомлено про додаткову підозру у справі про заволодіння 5.8 млрд гривень, повідомили у Службі безпеки України.

Які статті:

  • частина третя статей 27 та 28, а також частина друга статті 200 ККУ — незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення;
  • частина третя статті 27 та п’ята статті 191 ККУ — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах;
  • частина третя статей 27 та 209 — легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом.

За даними слідства, Коломойський незаконно заволодів коштами у період з 2013 по 2014 роки. Для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. Йдеться про ПриватБанк.

Протягом вказаного періоду його учасники дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні внески готівки у касу банку, але насправді ніяких внесків банк не отримував. Потім ці фейкові внески були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами. Щоб легалізувати віртуальні активи, він розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності: віддавав їх як позики, розраховувався за кредити підконтрольних підприємств, виводив за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Нагадаємо, що  2 вересня 2023 року йому також вручили підозру за двома статтями Кримінального кодексу: 

  • 190 — шахрайство;
  • 209 — відмивання майна, одержаного злочинним шляхом.

Справа також стосується ПриватБанку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій