'
Читаєте зараз
Коломойський отримав підозру за схему 2015 року: майно арештували

Коломойський отримав підозру за схему 2015 року: майно арештували

Yevheniia Kostina

Ігор Коломойський отримав ще одну підозру. Йдеться про справу тих часів, коли він ще володів мажоритарним пакетом нині державного Приватбанку, йдеться в повідомленні Національного антикорупційного бюро України.

«Колишній кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи повідомлено про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9.2 млрд гривень. Гроші потрібні були для фінансування підконтрольної офшорної компанії», — кажуть в НАБУ.

Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року Коломойський (на той момент ще й голова Дніпропетровської обласної держадміністрації) розробив план. Кошти з Привату направлялися в офшор та збільшували його власну частку у статутному капіталі банку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити офшору понад 9.2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

8 вересня накладено арешт на частки у статутному капіталі товариств, якими Коломойський володіє прямо чи опосередковано:

  • 307 юридичних осіб, в тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн;
  • майже 1 000 об’єктів нерухомого майна;
  • понад 1 600 транспортних засобів та суден.

Це попередня міра: САП та НАБУ хочуть уможливити повну або часткову конфіскацію.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій