'
Читаєте зараз
Коли в Києві впровадять надзвичайний стан. Кличко розказав, як зміниться життя киян

Коли в Києві впровадять надзвичайний стан. Кличко розказав, як зміниться життя киян

Markiian Oliiarnyk
Kyiv
  • Віталій Кличко заявив, що в столиці України готові запровадити режим НС.
  • Мер Києва розповів про комендантську годину, роботу громадського транспорту та закладів.
  • Найближчим часом в Києві проведуть навчальні збори тероборони.

Всі необхідні рішення та заходи по впровадженню надзвичайного стану в столиці України ухвалить оперативний штаб міста Києва, який збереться 23 лютого після відповідного рішення Верховної Ради. Але мер Віталій Кличко закликав не панікувати й анонсував деякі зміни.

Заборона розповідає, що чекає на киян при введенні надзвичайного стану.


Надзвичайний стан в Україні

Рада національної безпеки та оборони 23 лютого ухвалила рішення щодо запровадження НС на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, де вже діє особливий правовий режим.

«Що стосується указу, це буде посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства, певне обмеження на рух транспорту, додатковий огляд, перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Це питання, які є превентивними для того, щоб в країні зберігається спокій та працювала економіка. Посилення чи пом’якшення обмежень будуть прийматися у залежності від ситуації у регіонах.Надзвичайний стан не позначиться на житті українців, а забезпечить безпеку», — заявив під час брифінгу секретар РНБО Олексій Данилов.

За Конституцією введення НС ухвалюється РНБО та президентом, а потім подається на голосування до ВРУ. Після позачергового засідання ВРУ винесе рішення щодо введення надзвичайного стану і оперативний штаб Києва.

Читати більше новин в Telegram

Заборона опублікує окрему новину про запровадження надзвичайного стану на території України після того, як парламент ухвалить відповідний документ і буде взагалі зрозуміло, про що йдеться. Бо наша принципова позиція — надавати нашим поважним читачам перевірену, максимально повну інформацію. Keep calm and support Zaborona.

Що передбачає НС в Києві

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, режим НС має упереджувальну мету, щоб забезпечити безпечне функціонування міста, включаючи рух громадського транспорту, роботу установ та громадських закладів.

«Я звертаюся до киян: жодної паніки! Столична влада працює. Ми всі на місцях, ухвалюємо необхідні рішення для життєзабезпечення міста та створення системи територіальної оборони, забезпечення роботи громадського транспорту, закладів та установ Києва. Спокійно працюємо, дотримуємося закону та порядку», — підкреслив очільник міста.

За його словами, на Київ очікують такі зміни:

  • починають діяти оперативні штаби під головуванням очільників ОДА, у випадку Києва — КМДА;
  • встановлюється посилений контроль на в’їзд та виїзд з території міст та областей;
  • може обмежуватися рух транспортних засобів та встановлюватися їх огляд;
  • буде діяти заборона на проведення масових заходів;
  • забороняється проведення масових заходів, мітингів. 

Кличко зазначив, що можуть бути вжиті і інші обмежувальні заходи. Комендантську годину не впроваджуватимуть до ухвалення окремого рішення. 

Територіальна оборона в Києві

Віталій Кличко наголосив, що КМДА знаходиться на постійному зв’язку з начальниками регіонального управління сил Територіальної оборони ЗСУ України та командувачами сил тероборони. Всі потреби останньої будуть вирішуватися в оперативному режимі.

«Найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів у батальйонах та бригадах територіальної оборони. Ці навчання будуть проводитися протягом 30 днів. Усі необхідні рішення та заходи по запровадженню надзвичайного стану в столиці ухвалить оперативний штаб міста, який збереться 23 лютого»,  — заявив міський голова.

Він додав, що всю інформацію офіційний Київ буде оперативно оприлюднювати на офіційних ресурсах міської влади.

Раніше Заборона розповідала про те, що з 23 лютого 2022 року в Україні розпочався призов резервістів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій