Читаєте зараз
Компанія Facebook змінює назву. Марк Цукерберг хоче створити метавсесвіт

Компанія Facebook змінює назву. Марк Цукерберг хоче створити метавсесвіт

Markiian Oliiarnyk
  • 28 жовтня має стати відомою нова назва групи компаній Facebook.
  • Однією з причин зміни назви називають бажання відвернути увагу від проблем з роботою соцмережі. 
  • Цукерберг планує створити метавсесвіт, але який саме — невідомо (закочуємо очі).

Компанія Facebook, заснована Марком Цукербергом, планує змінити свою назву. Причому нібито вже придумали, але це секретний секрет. Після ребрендингу соціальна мережа Фейсбук стане лише одним із продуктів під керівництвом великого холдингу.

Заборона розповідає про те, навіщо Facebook змінює свою назву та до чого тут метавсесвіт.


Метавсесвіт Facebook

Компанія Facebook планує змінити свою назву, щоб зосередитися на створенні метавсесвіту, повідомляє The Verge.

Про зміну назви компанії генеральний директор Facebook Марк Цукерберг планує розповісти на щорічній AR/VR-конференції Facebook Connect 2021, що відбудеться 28 жовтня 2021 року. 

Нова назва компанії Facebook так ретельно приховується, що навіть деякі директори її не знають (але читачі Заборони в Інсті вже накидали варіанти). Можлива назва може мати якесь відношення до проєкту Horizon, ще невиданої VR-версії Facebook-meets-Roblox, яку компанія розробляє протягом останніх кількох років.

Читати більше новин в Telegram
Логотипи компанії Facebook та проєкту Horizon. Фото: Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images

Минулого літа компанія Facebook організувала спеціальну команду зі створення метавсесвіту. У вересні 2021 року стало відомо, що керівник AR- і VR-відділу Ендрю Босворт буде підвищений до головного технічного директора. А вже 18 жовтня компанія оголосила про плани найняти ще 10 тисяч працівників з Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Нідерландів, Польщі та Іспанії для роботи над метавсесвітом.

Попри те, що Facebook вже протягом останніх кількох тижнів активно просуває ідею метавсесвіту, досі залишається не зрозумілою сама його концепція. Це поняття було впроваджене письменником-фантастом Нілом Стівенсоном для опису віртуального світу, в якому люди потрапляють, щоб уникнути проблем похмурої реальності.

Навіщо Facebook змінює назву

Прагнення змінити назву компанії Facebook видання The Verge пояснює тим, що компанія не бажає асоціюватися лише з однойменною соціальною мережею та пов’язаними з нею проблемами. Найімовірніше, що після ребрендингу соцмережа Facebook позиціюватиметься лише як один із продуктів під керівництвом великої материнської компанії, поруч з Instagram, WhatsApp, Oculus та іншими.

Facebook вже активно працює над створенням AR-окулярів, які, на думку Цукерберга, в майбутньому стануть такими ж поширеними, як і смартфони. За його словами, протягом наступних кількох років ставлення людей до компанії зміниться. «Люди нас сприйматимуть не як компанію соціальних мереж, а як компанію метавсесвіту», — сказав гендиректор Facebook виданню The Verge.   

Генеральний директор компанії Facebook Марк Цукерберг на конференції Silicon Slopes Tech Summit у Солт-Лейк-Сіті, штат Юта, США, 31 січня 2020 року. Фото: George Frey/Bloomberg via Getty Images

Ребрендинг також може слугувати відверненням уваги від проблем, що виникають у роботі соціальної мережі, а також дозволить відокремити футуристичний проєкт, на якому зосередився Цукерберг від скандалу з веденням бізнесу. Наприклад, колишня співробітниця Facebook Френсіс Хоген, нещодавно злила у The Wall Street Journal велику кількість компрометуючих внутрішніх документів і дала свідчення про них перед Конгресом. Антимонопольні регулятори США та інших країн взялися за розслідування, що підірвало рівень довіри людей до того, як Facebook веде бізнес.

Facebook — не перший техногігант, який змінює назву своєї компанії через розширення своїх амбіцій. У 2015 році Google повністю реорганізувався в холдингову компанію під назвою Alphabet, почасти й для того, щоб показати, що Google — це вже не просто пошукова система, а великий конгломерат компаній, який займається зокрема й розробкою безпілотних автомобілів та медичних технологій.

Раніше Заборона розповідала про те, як Facebook зливав особисті дані користувачів стороннім компаніям, зокрема й російським.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій