'
Читаєте зараз
Компанія-гігант зі Швеції могла таємно вести поставки в РФ: що відомо

Компанія-гігант зі Швеції могла таємно вести поставки в РФ: що відомо

Ilona Kivva
Автор:

Шведська компанія Tetra Pak, яка є світовим лідером у сфері упаковування та обробки рідких харчових продуктів, ймовірно, продовжує таємно постачати товари у РФ, пише Dagens Nyheter.

Журналісти видання отримали у розпорядження внутрішні документи компанії. У них описані домовленості, за якими вона може використовувати фірму Mellenhanden як посередника, щоб продовжувати надсилати товари до Росії. Посередник через свою ізраїльську або німецьку компанію має забрати товари від Tetra Pak і переправить їх до Росії. Одержувачем мала стати Packaging Systems. При цьому чи вдалося реалізувати плани, невідомо.

Цікаво! Щорічно Tetra Pak доставляє понад 190 млрд посилок у понад 160 країн. Компанію заснувала родина Раузінг, одна з найбагатших родин Швеції. У 2021 році на Росію припадало 4% світових продажів компанії.

Напередодні Tetra Pak подала заявки до органів влади Швеції та Європи. Просили виключити її з-під санкцій проти Росії та дозволити продовжити експорт деяких товарів. Kommerskollegium, який ухвалює рішення, відхилив заявку. Після цього компанія оголосила, що всі операції в Росії припиняються.

Зазначимо, що швецька фірма раніше публічно висловила свою підтримку Україні та засудила агресію Росії. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій