Читаєте зараз
Компанія мільярдера Безоса запустила в космос туристів: який рекорд встановили

Компанія мільярдера Безоса запустила в космос туристів: який рекорд встановили

Анастасія Могилевець

Аерокосмічна компанія американського бізнесмена Джеффа Безоса Blue Origin вперше за майже два роки відправила в космос ракету New Shepard з туристами, пише CNN.

Політ відбувся в межах туристичної місії NS-25, після наукової місії без екіпажу в грудні 2023 року. Загалом це вже сьомий запуск Blue Origin у космос разом з екіпажем. New Shepard злетіла зі швидкістю, втричі більшою за швидкість звуку. Ракета пронесла капсулу повз лінію Кармана – зону на висоті 100 км над поверхнею Землі. Вважається, що з неї починається космос.

Під час мандрівки за межі Землі пасажири пробули кілька хвилин у невагомості й побачили планету з ілюмінаторів кабіни. На борту туристичної ракети перебували:

  • співзасновник венчурного фонду Мейсон Енджел; 
  • бізнесмен Сільвен Широн;
  • інженер-програміст і підприємець Кеннет Хесс;
  • бухгалтерка на пенсії Керол Шаллер; 
  • авіатор Гопі Тхотакура;
  • капітан Повітряних сил США у відставці Ед Дуайт.

Відомо, що в 1961 році тодішній президент Джон Кеннеді обрав Дуайта першим в історії Сполучених Штатів темношкірим кандидатом в астронавти. Попри те, що чоловік вивчився в Школі пілотів аерокосмічних досліджень і отримав рекомендацію ВПС, він не потрапив до Корпусу астронавтів NASA. Натомість став підприємцем і скульптором.

Ед Дуайт розповів, що політ у космос – досвід, який змінює життя. У віці 90 років американець опинився на самому краю космосу, ставши найстарішою людиною, яка досягла такої висоти.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій