'
Читаєте зараз
В Україні продовжує працювати «заборонена» Компартія. Чому?

В Україні продовжує працювати «заборонена» Компартія. Чому?

Сергій Сурепін

Видання «Українська правда» опублікувало статтю «Привид комунізму, або Чому заборонена КПУ продовжує свою діяльність». У публікації йде мова про те, що «заборонена» Комуністична партія України продовжує свою діяльність. Усе це – через судову колізію.

Що сталося?

У тексті зазначається, що у 2015 році Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Мін’юсту про заборону КПУ. Заборона КПУ – частина плану з декомунізації. Однак представники партії оскаржили це рішення в Апеляційному суді. Разом із цим 46 народних депутатів із колишньої «Партії регіонів» зробили подання до Конституційного суду України щодо визнання закону про декомунізацію «таким, що не відповідає конституції».

Отже, судове провадження про заборону Компартії призупинено до рішення Конституційного суду за поданням, яке підписали 46 нардепів. Саме через це КПУ продовжує свою діяльність, та досі має свої парторганізації у 22 регіонах України.

Що каже Симоненко?

Читати більше новин в Telegram

«Я – лідер чинної Комуністичної партії України! Якби партія була заборонена, ми могли б існувати? Податківці вимагають від нас щоквартальні звіти. Ми здаємо, вони – приймають», – заявив голова КПУ Петро Симоненко.

Комуністи можуть йти на вибори?

Проблема полягає в тому, що вони не можуть брати участі у виборах на підставі дії закону про декомунізацію.

«Партія офіційно не заборонена, адже справа знаходиться в судах. Але в законі України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є норма, яка забороняє реєстрацію компартії як суб’єкта виборчого процесу», – пояснив юрист Центру демократії і верховенства права CEDEM Максим Хаврат.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій