В Україні продовжує працювати «заборонена» Компартія. Чому? - Заборона
Читаєте зараз
В Україні продовжує працювати «заборонена» Компартія. Чому?

В Україні продовжує працювати «заборонена» Компартія. Чому?

Видання «Українська правда» опублікувало статтю «Привид комунізму, або Чому заборонена КПУ продовжує свою діяльність». У публікації йде мова про те, що «заборонена» Комуністична партія України продовжує свою діяльність. Усе це – через судову колізію.

Що сталося?

У тексті зазначається, що у 2015 році Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Мін’юсту про заборону КПУ. Заборона КПУ – частина плану з декомунізації. Однак представники партії оскаржили це рішення в Апеляційному суді. Разом із цим 46 народних депутатів із колишньої «Партії регіонів» зробили подання до Конституційного суду України щодо визнання закону про декомунізацію «таким, що не відповідає конституції».

390cd83 communist5 - В Україні продовжує працювати «заборонена» Компартія. Чому? - Заборона

Отже, судове провадження про заборону Компартії призупинено до рішення Конституційного суду за поданням, яке підписали 46 нардепів. Саме через це КПУ продовжує свою діяльність, та досі має свої парторганізації у 22 регіонах України.

Що каже Симоненко?

«Я – лідер чинної Комуністичної партії України! Якби партія була заборонена, ми могли б існувати? Податківці вимагають від нас щоквартальні звіти. Ми здаємо, вони – приймають», – заявив голова КПУ Петро Симоненко.

Комуністи можуть йти на вибори?

Проблема полягає в тому, що вони не можуть брати участі у виборах на підставі дії закону про декомунізацію.

«Партія офіційно не заборонена, адже справа знаходиться в судах. Але в законі України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є норма, яка забороняє реєстрацію компартії як суб’єкта виборчого процесу», – пояснив юрист Центру демократії і верховенства права CEDEM Максим Хаврат.

Нагору