Конкурент Трампа йде в президенти США: що ДеСантіс каже про Україну і війну
- Вибори 47-ого президента США відбудуться у листопаді 2024 року, але передвиборча кампанія вже почалася.
- Одним із висуванців від демократів є Джо Байден, а від республіканців повторно на посаду претендує Дональд Трамп.
- 24 травня 2023 року про участь у виборах оголосив одіозний губернатор Флориди.
Рон ДеСантіс називає Путіна воєнним злочинцем, якого треба притягнути до відповідальності, але при цьому виступає за зменшення збройної підтримки України. Наприклад, він є одним з тих, хто блокує передачу далекобійних ракет і літаків. Політик має потужну підтримку електорату, що робить його головним суперником Дональда Трампа.
Заборона розповідає про кандидата у президенти США від республіканців.
Рон ДеСантіс: коротко про політика
Американець з італійським корінням виріс в штаті Флорида. У молоді роки професійно займався бейсболом та навіть представляв флоридську команду Данідіна у Світовій серії Малої ліги 1991 року, а згодом став капітаном команди Єльського університету, пише Associated Press.
Після Єлю вступив до Гарвардської школи права. Потім служив в армії, серед місць служби — Ірак та військова в’язниця Гуантанамо.
Читати більше новин в TelegramДеСантіс балотувався до Конгресу США в 2012 році. Він пройшов від округу Орландо і став членом-засновником ультраправої фракції. Активно просував медичну реформу та зменшення рівня соціального забезпечення. Наприклад, у рамках кампанії він пропонував підвищити пенсійний вік до 70 років. Після трьох термінів у Конгресі подався на посаду губернатора і переміг з мінімальним відривом від опонентів. Вже восени 2022 року переобрався — цього разу з суттєвою перевагою у голосах.
Свою політичну діяльність він називає «війною проти пробудження», яка спрямована на посилення культурних, расових та гендерних розбіжностей.
Кілька найбільш суперечливих законів, які підтримав губернатор Флориди:
- закон «Не кажи гей», або документ про батьківські права в освіті — він забороняє навчання або обговорення питань ЛГБТК+ у державних школах Флориди для всіх класів;
Найгучніша політична боротьба губернатора розгорнулася проти гіганта розваг Disney, який публічно виступив проти його закону «Не кажи гей». У відповідь ДеСантіс взяв контроль над керівним органом флоридського відділу компанії і призначив лояльних людей, які погрожують взяти на себе планування парку. Дісней у відповідь подав у суд, процес триває.
- фінансування інклюзії — закон забороняє державне та федеральне фінансування програм різноманітності, справедливості та інклюзії в коледжах та університетах штату;
- аборти — закон був підписаний навесні-2023. Він забороняє робити аборти, якщо термін вагітності досяг шести тижнів;
- зброя — закон дозволяє жителям Флориди носити приховану вогнепальну зброю без дозволу;
- закон про вибори — підписаний ввечері 24 травня 2023 року. Він дозволяє ДеСантісу балотуватися в президенти, не залишаючи посади губернатора. Раніше правила штату вимагали подати у відставку, перш ніж балотуватися.
Public bathrooms, changing rooms, and locker rooms in Florida will have separate facilities based on biological sex.
— Ron DeSantis (@GovRonDeSantis) May 18, 2023
Our wives and daughters deserve protections from woke ideology run amok. pic.twitter.com/PHKPCVORRl
«ДеСантіс веде консервативну політику, яка багато в чому збігається з баченням Дональда Трампа. Займає критичну позицію щодо мігрантів та права на аборти, водночас підтримує розширення збройних прав та обмеження у шкільних програмах курсів про расові та гендерні питання», — зазначили у CNN.
Політик оголосив про участь у президентських виборах того ж дня, що і підписав закон про вибори. Заяву він зробив під час онлайн-трансляції у Twitter. У ній взяв участь Ілон Маск.
Губернатор Флориди: що каже про Україну
Ставлення Рона ДеСантіса до України та російської агресії неоднозначне. Основні його твердження спираються на те, що він хотів би мінімізувати ризики для США, обмеживши збройну і фінансову допомогу.
Так, у березні-2023 року ДеСантіс назвав вторгнення РФ територіальним спором. Тоді ж він виступив проти надання Україні F16 і далекобійних ракет, зазначає журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш.
«Хоча США мають багато важливих національних інтересів, подальше вплутування в територіальний спір між Україною та Росією не є одним із них. Фінансування цього конфлікту адміністрацією Байдена за необмеженим чеком “стільки, скільки потрібно”, без будь-яких визначених цілей або підзвітності, відвертає увагу від найнагальніших викликів нашої країни», — сказав ДеСантіс.
Після цієї заяви політика розкритикувала низка впливових республіканців і він дещо змінив риторику. Зокрема, сказав, що мав на увазі тільки Крим та Донбас. Він також додав, що не виправдовує вторгнення Росії і не вважає, що вона має право на окуповані території.
Також в одній з останніх заяв він назвав Володимира Путіна воєнним злочинцем, якого треба притягнути до відповідальності.
«Я хочу врегулювання, а не ширшої війни. Невідомо, як це виглядатиме в січні 2025. Але я не хотів би, щоб США з військами були втягнуті у війну в Росії чи Україні», — заявив він в одному з останніх коментарів для Fox News.
Президентські вибори у США у 2024 році: інші претенденти
Вибори 47-го президента Сполучених Штатів заплановані на листопад 2024 року. Основних кандидатів партії мають висунути вже на початку року, але праймериз почнеться вже у серпні-2023. Саме передвиборча кампанія вже почалася, пише CNN.
Взагалі система така:
- від кожної партії (Республіканська і Демократична) висуваються кандидати;
- пізніше партія проводить передвибори, або праймериз — це внутрішнє голосування, щоб обрати одного-двох найпопулярніших серед виборців. Це робиться для того, аби кандидати не розпорошували голоси, адже електорат у них приблизно однаковий;
- ті кандидати, яких не підтримала партія, можуть балотуватися самостійно, але у такому випадку як незалежні кандидати.
Від демократів поки троє висуванців:
- Джо Байден — чинний президент;
- Меріан Вільямсон — письменниця, вперше балотувалася у 2020 році;
- Роберт Френсіс Кеннеді-молодший — екологічний юрист, відомий своїми висловлюваннями проти COVID-вакцинації.
Від республіканців вже восьмеро:
- Рон ДеСантіс;
- Дональд Трамп — 45 президент США;
- Ніккі Хейлі — була першою пані послом Трампа в ООН, екс-губернаторка Південної Кароліни;
- Тім Скотт — сенатор від Південної Кароліни, є єдиним темношкірим республіканцем у Сенаті США;
- Вівек Рамасвамі — підприємець у сфері біотехнологій та охорони здоров’я, пише книги проти корпоративного вокеїзму та політики ідентичності;
- Аса Хатчісон — колишній губернатор Арканзасу та конгресмен оголосив про свою передвиборну кампанію;
- Ларрі Елдер — популярний радіоведучий, ніколи не обіймав виборну посаду.
Раніше Заборона розповідала про активні судові процеси щодо 45-го президента США Дональда Трампа. Його звинувачують у фінансових махінаціях, підбурюванні до штурму Капітолія і не тільки.
Читати більше новин в Telegram