'
Читаєте зараз
Консулка перевозила через Україну в ЄС громадян з країн терористичного ризику

Консулка перевозила через Україну в ЄС громадян з країн терористичного ризику

Tetiana Cherevko

Співробітниця посольства України в одній із країн Центральної Азії організувала канал нелегальної міграції до ЄС. Через схему пройшли кілька сотень людей, повідомили в Службі безпеки України.

Правоохоронці уточнили, що вона працювала на посаді другого секретаря з консульських та адмінпитань. Суть схеми така: громадяни кількох країн  платили за транзит через територію України, аби потрапити в Євросоюз. Консулка оформлювала іноземцям візи для в’їзду як студентів українських закладів вищої освіти.

«Вартість такої послуги становила до $3000 з одного нелегала. Спільники-іноземці підшукували клієнтів, домовлялися з ними про умови поїздки та передавали гроші організаторці. Їхніми послугами скористалося до 900 вихідців з країн терористичного ризику», — розповіли в СБУ.

Правоохоронці викрили українську консулку, яка організувала канал нелегальної міграції. Фото: СБУ

Гроші, за інформацією правоохоронців, консулка витрачала на придбання нерухомості у центрі Києва та в Одесі. Посадовиця прийняла присягу держслужбовця ще у 1995 році після закінчення інституту у Москві. Потім працювала у різних держустановах та приватних компаніях в Україні, а з 2007 року — в органах МЗС.

Консулці повідомили про підозру за незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою або з корисливих мотивів (частина третя статті 332 ККУ). Їй загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій