Читаєте зараз
Корегували обстріли: спецслужби РФ зламали веб-камери на багатоповерхівках Києва

Корегували обстріли: спецслужби РФ зламали веб-камери на багатоповерхівках Києва

Ilona Kivva
Автор:

Російські спецслужби зламали роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, щоб шпигувати за Силами оборони в Києві. Їх зокрема використовували для стеження за ППО під час повітряних тривог 2 січня 2024 року, повідомили в Службі безпеки України.

«За наявною інформацією, за допомогою цих камер агресор збирав дані для підготовки і коригування ударів по Києву. За всіма викрити фактами тривають комплексні заходи для нейтралізації нових спроб ворога вести розвідувально-підривну діяльність через онлайн-камери», — кажуть в СБУ.

Один із пристроїв знаходився на балконі багатоквартирного будинку, ОСББ моніторило прибудинкову територію. Злам дозволив росіянам отримати віддалений доступ до управління цією вебкамерою і приховано бачили, що відбувається в діапазоні.

Інший пристрій зовнішнього спостереження заблоковано в одному з житлових комплексів Києва. Мешканці використовували його для нагляду за прибудинковим паркінгом. Нею також вороги віддалено керували для прихованої фіксації прилеглої території, у тому числі об’єктів критичної інфраструктури.

СБУ закликає власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції зі своїх пристроїв, а громадян – повідомляти про виявлені стріми з таких камер на офіційний чат-бот СБУ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій