'
Читаєте зараз
Коронавірус нас усіх вб’є чи це не страшніше за грип? Ми зібрали міфи й запитання про COVID-19 і даємо на них спокійні відповіді

Коронавірус нас усіх вб’є чи це не страшніше за грип? Ми зібрали міфи й запитання про COVID-19 і даємо на них спокійні відповіді

Yuliana Skibitska

Епідемія коронавірусу триває вже майже чотири місяці. За цей час Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила її пандемією. Станом на 17 квітня захворіло більше двох мільйонів чоловік, 145 тисяч померли, і ця цифра продовжує зростати. Майже цілий світ перебуває на жорсткому карантині, але незважаючи на те, що про вірус регулярно повідомляє преса й говорять уряди, кількість міфів та чуток про нього лише зростає. Редакторка Заборони Юліана Скібіцька зібрала популярні питання про коронавірус і знайшла на них відповіді.

Цей матеріал буде оновлюватися, допоки пандемія не закінчиться. 

Вірус може нас усіх вбити?

Це занадто панічне твердження. За останніми розрахунками вчених, смертність від COVID-19 – захворювання, яке спричиняє коронавірус, – 0,66%. Нова цифра менша, аніж у попередніх розрахунках: раніше вчені говорили про 2-3%. Але важливо розуміти, що це усереднені дані по всьому світу і відрізняються залежно від країни. 

Тобто коронавірус зовсім не страшний?

А це твердження занадто оптимістичне. Смертність від COVID-19 у кілька разів вища, аніж від сезонного грипу, з яким його часто порівнюють. Від грипу вмирають приблизно 0,1% хворих. У коронавірусу є кілька небезпек: інфекція погано досліджена, від неї немає вакцини, а вірус передається дуже швидко. Тому ставитись до нього легковажно не варто. 

Це правда, що коронавірус – захворювання літніх людей?

Ні, це неправда. Підхопити коронавірус може хто завгодно. Але в зоні ризику і справді літні люди, а також ті, у кого хронічні захворювання і слабкий імунітет (наприклад, онкохворі). За статистикою, найчастіше від ускладнень, спричинених коронавірусом, вмирають люди після 80-ти.

Чому в одних країнах мало померлих, а в інших – багато?

Це залежить від низки чинників. Один із них – вік. В Італії, де померли 11 500 людей (це найвищий показник серед країн), понад 20% населення старше 65 років. Другий важливий чинник – кількість тестів. Наприклад, у Південній Кореї тести роблять частіше, ніж в інших країнах. Отже, там розуміють реальну кількість хворих і померлих. В Італії ж тести майже не робили молодим людям зі слабо вираженими симптомами. Це означає, що вони не враховувалися під час впорядкування статистичних даних, а це підвищує коефіцієнт смертності. Зрештою, ще один важливий чинник – рівень системи охорони здоров’я. Вірус може проникати глибоко в легені й тоді, щоби врятувати людину, її потрібно під’єднати до системи штучної вентиляції легень (ШВЛ). У країнах, де мало апаратів ШВЛ, смертність вища.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій