Читаєте зараз
Кошмару по ночах не буде? ЗСУ достатньо вдарити по одній базі

Кошмару по ночах не буде? ЗСУ достатньо вдарити по одній базі

Ilona Kivva
Автор:
  • Підрив Кримського мосту та поступове звільнення Херсонської області суттєво звузили можливості РФ.
  • Наземна лінія зв’язку через Запоріжжя стає все більш важливою для стійкості російської окупації на півдні України.
  • РФ не зможе вести артилерійський і ракетний вогонь по узбережжю Чорного моря з систем малої дальності.

Якщо Збройним силам вдасться відтіснити ворога у Запорізькій області, Росія лишиться без головного логістичного вузла та основної авіабази на території України. Таким чином у ворога буде тільки один шлях для переправляння техніки, зброї та живої сили для війни. І це вже 

Заборона розповідає про виграшну стратегію для ЗСУ зі слів військових аналітиків з Інституту вивчення війни та розвідки Великої Британії.

Росія хоче перетворити Мелітополь на головну військову базу

Після пошкодження Керченського мосту 8 жовтня 2022 року проблеми росіян з постачанням техніки та інших матеріально-технічних ресурсів загострилися, повідомляє британська розвідка.

«Міст відкритий для руху, проте у чергах стоїть велика черга вантажівок. Російські сили, які діють на півдні України, ймовірно, збільшують потік матеріально-технічного постачання через Маріуполь, намагаючись компенсувати зменшення пропускної здатності Керченського мосту», — кажуть військові розвідники.

З цієї ж причини все більш важливою для росіян стає наземна лінія зв’язку через Запорізьку область, основним вузлом якої є Мелітополь. Місто також є основною авіабазою РФ у регіоні.

Читати більше новин в Telegram

Такі дані підтверджують і в Інституті вивчення війни (ISW). Через населений пункт, за словами військових аналітиків, пролягають критично важливі для росіян дороги від Дніпра навколо дамби Нова Каховка до узбережжя Азовського моря та до Маріуполя з одного боку, а також з півночі Криму до Запоріжжя — з іншого.

Мелітополь на карті. Фото: скриншот Google Map

«Якщо росіяни збережуть контроль над Мелітополем і дорогами, що проходять на південь і схід від нього, вони, ймовірно, перетворять його на головну воєнізовану базу, з якої можна запускати бойові дії на захід. База може стати схожою на російський Бєлгород за обсягом військових об’єктів і можливостями, які вона містить. Вона стане постійною загрозою для ЗАЕС, українських позицій на східному березі річки Дніпро та великих міст, а також безпосередньо для Запоріжжя та Дніпра», — вважають у ISW. 

Якщо ЗСУ звільнять Мелітополь, російська армія буде обмежена Кримом і вузькими та вразливими автомобільними та залізничними сполученнями через Перекопський перешийок, який відокремлює півострів від материка. 

Перекопський перешийок. Фото: скриншот Google Map

Херсонщина: яке стратегічне значення у війні

В Інституті вивчення війни вважають, що обороноздатність Миколаєва, Одеси та всього українського Причорномор’я напряму залежить від звільнення Херсонської області.

«Регіон розділяє річка Дніпро, яка є грізною перешкодою на всій своїй протяжності в Україні. Західний берег Херсонської області є життєво важливою ділянкою місцевості. Якщо ЗСУ відновлять контроль над усім західним берегом річки, росіянам буде надзвичайно важко проводити наземні атаки на південний захід України», — кажуть експерти.

Херсонську область розділяє річка Дніпро. Фото: скриншот Google Map

Частини області на східному березі Дніпра також є стратегічно критичними. Регіон прилягає по лінії річки аж до її гирла (місця, де Дніпро впадає у Чорне море), що приблизно за 64 кілометри від Одеси. А крайня північно-західна точка цієї частини області, Кінбурнська коса, знаходиться менш ніж за сім кілометрів від міста Очаків на західному березі Дніпра. 

Кінбурнська коса на карті. Фото: скриншот Goоgle Map

«Російські військові позиції в цих районах дозволяють російським силам вести артилерійський, безпілотний і ракетний вогонь по більшій частині українського узбережжя Чорного моря з багатьох систем малої дальності без використання дорогих засобів великої дальності. Ці короткі відстані також роблять перспективу десантних операцій набагато більш правдоподібною та легшою для підтримки вогнем, ніж якби росіянам доводилося проводити їх із баз у Криму», — пояснили військові аналітики з ISW. 

Раніше Заборона розповідала про одну зі стратегій, яку ЗСУ можуть застосувати при звільненні Луганщини. Такий саме принцип контратаки застосовувався для звільнення Харківської області.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій