Читаєте зараз
ЗСУ можуть звільнити Луганщину за харківським сценарієм: аналітики означили місто-ключ

ЗСУ можуть звільнити Луганщину за харківським сценарієм: аналітики означили місто-ключ

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські воїни, ймовірно, розпочали контрнаступ у Луганській області.
  • Одним з найголовніших центрів військових операцій РФ в регіоні є Старобільськ.
  • Швидкою операцією Сили оборони можуть позбавити ворога логістичного центру.

Збройні сили України можуть у короткі терміни зачистити від ворога західну частину Луганської області. Воїни послаблюють оборону у точках наступу, відволікаючи ворога, змушуючи його перекидати звідти війська. Такий же принцип контратаки застосовувався для звільнення Харківської області.

Заборона розповідає про одну зі стратегій, яку ЗСУ можуть застосувати при звільненні Луганщини.


Сватове-Кремінна: ЗСУ можуть вдарити артою

Українські захисники 5 жовтня 2022 року, ймовірно, почали контрнаступ на Луганському напрямку. Доказом служать звільнені того дня населені пункти області, серед яких Греківка та Макіївка, пишуть у Інституті вивчення війни (ISW).

«Провідні українські підрозділи наблизилися до населених пунктів Луганської області, яку Росія анексувала [30 вересня 2022 року]. Якщо вони дістануться ключової дороги Сватове-Кремінна та вдарять по ній артилерійськими системами, то суттєво ускладнять здатність Росії поповнювати свої підрозділи на сході», — підтвердили інформацію у британській розвідці.

Звільнені 5 жовтня села знаходяться за 20 км від Сватового — вузла постачання у смузі оборони РФ. Місцевість у західній частині регіону придатна для блискавичної війни. Тому наближення до міста дало можливість Збройним силам України перейти до маневрової фази, тобто швидкої атаки у Луганській області.

Читати більше новин в Telegram
Розподіл контролю місцевості у Харківській, Донецькій та Луганській областях станом на 5 жовтня 2022 року. Фото: ISW

Бліцкриг у Луганській області: значення Старобільська

Принцип бліцкригу ЗСУ вже використовували під час звільнення частини Харківщини. Він полягає у відволіканні противника на іншу ціль, щоб туди перекинули війська і таким чином послабили оборону у необхідних районах. Таким буфером була Херсонщина, кажуть військові експерти, а для Луганщини ним будуть одразу два ці регіони.

«Триваючий контрнаступ України на півночі та півдні, ймовірно, змусить Кремль віддавати пріоритет обороні одного району операцій за рахунок іншого, потенційно збільшуючи ймовірність успіху України», — пояснили експерти Інституті вивчення війни.

Однією з головних умов успіху атаки є доступ до дороги Сватове-Кремінна. Крім порушень логістики для російської армії, вона відкриває шлях до Рубіжного, Сєвєродонецька, Лисичанська, а також, ймовірно, найважливішого для контратаки міста — Старобільськ.

«Російські війська готують оборону в Сватовому, Кремінній та вздовж траси. Проникнення ЗСУ за цю лінію дозволить захисникам зайти у Старобільськ — ключовий російський матеріально-технічний центр, через який проходить багато наземних ліній зв’язку (GLOC). Він є одним з ключових для російських операцій у Луганській області», — стверджують в ISW.

Розташування населених пунктів Кремінна, Сватове та Старобільськ. Фото: скриншот Google Map

Раніше Заборона розповідала про ключові етапи підготовки до контратаки зі слів головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та генерал-лейтенанта Михайла Забродського.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій