Космічні готелі до 2027 року: як виглядатимуть станції для туризму
- Американська компанія Orbital Assembly планує відкрити дві туристичні космічні станції до 2027 року.
- Готель Von Braun Station функціонуватиме в космосі в умовах штучної гравітації, архітектура та оздоба станцій відрізнятиметься від звичних земних споруд.
- Готельєри обіцяють, що відпочинок зможуть дозволити собі не тільки мільярдери.
Якщо компанії Orbital Assembly вдасться реалізувати амбіції та побувати перший у світі космічний готель, космічні подорожі у туристичних цілях можуть стати доступнішими. На станції будуть не тільки кімнати відпочинку, а й офіси для роботи.
Заборона розповідає про концепцію космічної станції та механізм її роботи в умовах нульової гравітації.
Позаземний відпочинок для туристів: проєкт Orbital Assembly
До кінця десятиліття Orbital Assembly планує запустити дві космічні станції для туризму: Pioneer на 28 пасажирів у 2025 та Voyager на 400 пасажирів у 2027 році. Обидві станції нагадуватимуть коло, яке рухається орбітою Землі, пише CNN.
Прототип туристичної космічної станції. Джерело: Orbital Assembly
Мета компанії полягає в тому, щоб створити космічний бізнес-парк з готелем Von Braun Station та офісами — приміщення на станції здаватимуть в оренду. Головний операційний директор Orbital Assembly Тім Алаторре пояснив, що фізика станції працює як для відра з водою, що обертається — рідина виливається у відро і лишається на місці. По центру станції штучної гравітації немає, але це відчуття посилюється, якщо рухатися до її зовнішньої сторони. При цьому туристи зможуть приймати душ, їсти та пити сидячи.
Читати більше новин в TelegramІнтер’єр всередині космічної станції не буде схожим на звичайний земний. Джерело: Orbital Assembly
Стенлі Кубрік та фон Браун
Алаторре, який має архітектурний досвід, розповів, що естетика готелю буде прямою відповіддю на фільм Стенлі Кубрика «2001: Космічна Одіссея», який він назвав «планом, як не слід робити». На його думку, Кубрик хотів зобразити розрив між людством та технологіями, тому він цілеспрямовано зробив кораблі стерильними та чужими на вигляд.
Назву космічного готелю Von Braun Station обрали, надихнувшись проєктами аерокосмічного інженера Вернера фон Брауна 60-річної давності, який вперше в Німеччині (а потім і в США) впровадив ракетні технології.
Кімната Pioneer Station. Джерело: Orbital Assembly
На думку Алаторре, життя в космосі утворить нові суспільства. Ці системи замкненого циклу можуть змінити культуру того, як люди думають про використання ресурсів.
Попри високу вартість квитка на Pioneer (точну ціну поки не оголосили), представник компанії наголошує, що космічні мандрівки будуть доступними не лише для мільярдерів. Перешкодою служить шкідливе космічне випромінювання. Однак це стане проблемою лише для працівників станцій, які лишатимуться там на довгий термін, а не на два тижні, як туристи.
Компанія стверджує, що станція призначена не лише для багатіїв. Джерело: Orbital Assembly
Протягом останнього року космічні подорожі стали більш звичними, оскільки туристичні польоти вже організували Virgin Galactic, Blue Origin та компанія Ілона Маска SpaceX. В минулому гостей приймала МКС, у тому числі першого у світі космічного туриста Денніса Тіто у 2001 році. Orbital Assembly займе іншу нішу, туристичну і виглядатиме як космічна мрія.
Раніше Заборона розповідала деталі запуску найдорожчого космічного телескопа в історії людства та про те, яку місію має виконати James Webb.
Читати більше новин в Telegram