'
Читаєте зараз
Косово планує легалайз одностатевих шлюбів: чому це важливо

Косово планує легалайз одностатевих шлюбів: чому це важливо

Анастасія Могилевець

Уряд Республіки Косово планує запровадити одностатеві союзи у травні 2024 року. Це важливий крок частково визнаної країни на шляху до приєднання до Ради Європи, пише Euronews.

Зараз єдина країна Західних Балкан, яка дозволяє одностатеві цивільні союзи – Чорногорія. Попередня спроба запровадити їх у Косові була відхилена парламентом у 2022 році.

Запровадження таких союзів було б важливим кроком, оскільки це зробило б Косово першою країною з мусульманським населенням, яка їх легалізувала. Згідно з останнім переписом 2011 року, 95.6% населення республіки визнали себе мусульманами, нинішній перепис триває.

Порівняно з 2022 роком, ініціатива попередньо отримала більшу підтримку серед депутатів партії прем’єр-міністра Альбіна Курті. Він впевнений, що ідея пройде, хоча він ще має переконати 11 депутатів від опозиції.

Втім, пропозиція залишається відносно непопулярною серед громадян. Лише 20% жителів Косова підтримують одностатеві союзи, згідно з опитуванням 2023 року, що на 8 пунктів більше, ніж у 2015 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій