Читаєте зараз
Коти — майже рідина. Це звучить як жарт, але вчені знайшли докази

Коти — майже рідина. Це звучить як жарт, але вчені знайшли докази

Ilona Kivva
Автор:
  • Деякі тварини ухвалюють рішення щодо здатності долати перешкоди на основі розуміння свого розміру та форми. 
  • Дослідник провів експеримент з 30 котами. Перед цим він зробив подібний дослід з собаками. Виявилося, що вони абсолютно по-різному реагують.
  • Поширена думка про те, що кішки використовують вуса як засіб для оцінки придатності шляху для проходження виявилася сумнівною.

Поводження котів із власним тілом справді нагадує поведінку рідини. Ці тварини здатні використовувати незвичайне усвідомлення форми та розміру, щоб поміститися навіть в найтіснішому просторі.

Заборона розповідає про незвичне дослідження.

Експеримент в Угорському університеті: що перевіряли

Науковцям вже відомо, що деякі тварини ухвалюють рішення щодо здатності долати перешкоди, наприклад, пролазити через щілини чи під загородженнями, на основі розуміння свого розміру та форми. Чи не найбільшими віртуозами у цій справі є коти. Але те, наскільки усвідомлено вони це роблять, раніше не перевірялося, пише Independent.

Дослідник поведінки тварин Петер Понграц з Угорського університету Лоранда Етвеша провів експеримент з 30 котами. Тваринам пропонувалося проходити через отвори, які щоразу ставали меншими. Перед цим він провів подібне дослідження з собаками.

«Собаки сповільнювалися і вагалися, перш ніж спробувати використати незручно малий отвір. У випадку з котами ми не помітили цієї зміни в їхній поведінці перед тим, як вони спробували пройти навіть у найвужчі отвори», — каже він.

Читати більше новин в Telegram

Водночас коти сповільнювалися, перш ніж пройти через найменший з отворів. Вони ніби оцінювали власні анатомічні особливості, дотримуючись обережної стратегії під час навігації цими просторами. Вони також охоче вибрали метод проб і помилок, щоб перевірити вузькі отвори.

Коти поводяться як рідина: висновки Петера Понграца 

Петер Понграц дійшов висновку, що поводження котів із власним тілом справді нагадує поведінку рідини. Ці тварини здатні використовувати незвичайне усвідомлення форми та розміру, щоб поміститися навіть в найтіснішому просторі.

Під час експерименту вони демонстрували дивовижний діапазон когнітивних здібностей. Так, коли отвори ставали коротшими за висоту в холці, коти вагалися наближатися до них.

«Це вказує на те, що для котів вертикальні та горизонтальні розміри отвору мають різне значення. Кішки майже рідини! Вони вибірково покладаються на усвідомлення розміру тіла, коли йдеться про короткі отвори», — каже доктор Понграц.

Чому саме коти обирали стратегію проб і помилок для певних отворів, поки незрозуміло. Також невідомо, чому вони вагалися. При цьому дослідження ставить під сумнів припущення про те, що ці тварини використовують вуса для оцінки придатності шляху для проходження.

Вчений має намір додатково перевірити, які саме параметри свого тіла здатні усвідомлювати кішки. Наприклад, чи орієнтуються вони на свою вагу у подібних складних просторових завданнях тощо.

Раніше Заборона розповідала основні правила догляду за тваринами взимку, зокрема, як вберегти домашніх улюбленців від морозів і як зарадити безпритульним.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій