Собаки розуміють не лише команди: які здібності улюбленців виявили науковці

Ilona Kivva
Автор:

Дослідники вважають, що собаки розуміють не тільки команди людей на кшталт «сидіти» чи «принеси», а й уміють розпізнавати іменники. У будь-якому разі це розповсюджується на предмети, з якими вони взаємодіють, пише The Guardian.

Вчені з Угорщини вважають, що зробили великий крок у дослідженні розумових здібностей собак. Фото: Pawan Singh/The National

Науковці провели експеримент за участі 18 чотирилапих, які були разом зі своїми господарями. Ті взяли до лабораторії п’ять предметів, які тварини добре знали – м’ячі, капці, фрисбі, гумові іграшки, повідці тощо. Люди промовляли назви предметів, а потім показували собаці правильний або неправильний предмет. Власник міг сказати: «Дивися, м’яч», але показати фрисбі, і так кілька разів з різними предметами.

Цієї ж миті дослідники за допомогою неінвазивної електроенцефалографії відстежували активність мозку тварин. Моделі активності, коли предмети збігалися та не збігалися зі словами, відрізнялися. Різниця була більш вираженою для слів, які, на думку господарів, їхні собаки знали краще. Цікаво, що подібні сплески спостерігали й тоді, коли схожий тест виконували люди. Тож, на думку вчених, отримані результати надають перші нейронні докази того, що тварини здатні розуміти людську мову.

«Я думаю, що така здатність є у всіх собак. Це змінює наше розуміння мовної еволюції та наше уявлення про те, що є унікальним для людини», – зауважила співавторка дослідження Маріанна Борос.

Поки що вчені не стверджують, що собаки розуміють слова так само добре, як і люди. Щоб зрозуміти, чи можуть улюбленці усвідомлювати, що слово м’яч не обов’язково стосується одного конкретного предмета, необхідні подальші дослідження.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій