Читаєте зараз
Країна НАТО застосувала секретний оборонний план

Країна НАТО застосувала секретний оборонний план

Ilona Kivva
Автор:
  • Норвегія має 200-кілометровий сухопутний та протяжний морський кордон з Росією.
  • Військово-повітряні сили країни терміново припинили військові навчання у США.
  • У Сполучених Штатів закуплений цілий авіапарк патрульних літаків P-8 Poseidon.

Країна-членкиня Північноатлантичного Альянсу ввела у дію секретний план з посилення захисту сухопутних та морських кордонів на тлі зростаючої загрози з боку Росії. Так, в Арктиці розмістять домашню гвардію Норвегії, терміни навчання військових скоротять, а у море виведуть американські патрульні літаки останнього покоління.

Заборона розповідає про оборонну стратегію держави-союзниці.


Норвегія посилює захист кордонів на морі і суходолі

Скандинавська країна, яка має майже 200-кілометровий сухопутний кордон з Росією в Арктиці, а також великий морський кордон, 1 листопада 2022 року перевела війська у підвищений рівень бойової готовності, пише Reuters.

«Немає жодних конкретних загроз проти Норвегії, які вплинули б на рішення. Скоріше невизначеність спонукала владу підвищити військову готовність. Ми бачили ескалацію в Україні, ми тренуємо українські сили, ми бачимо, що війна в Україні змінилася з російською мобілізацією. І в той же час ми мали вибух газу в Балтійському морі та активність безпілотників на платформах Північного моря», — пояснив рішення голова Збройних сил Норвегії генерал Ейрік Крістофферсен. Очікується, що підвищений рівень бойової готовності триватиме рік, а у разі потреби і більше.

План посилення обороноздатності є секретним, тому уряд не розкриває подробиці. Однак, за даними видання, до військ швидкого реагування перекинули більше особового складу. Збройні сили витрачатимуть менше часу на навчання, а домашня гвардія Норвегії (сили швидкої мобілізації) братимуть активнішу учать у захисті кордонів. Також було збільшено кількість патрулів у морі, пришвидшено взяття на озброєння нещодавно придбаного парку американських морських патрульних літаків P-8 Poseidon.

Читати більше новин в Telegram

Крім того, військово-повітряні сили отримали наказ повернутися додому, тож припинили тренування на винищувачах F35 у США.

P-8 Poseidon: що за літаки

Посейдони були розроблені на замовлення Пентагону у 2011 році. Це нове покоління авіації для морського патрулювання, пише Military Today.

Мета застосування:

  • протикорабельна оборона;
  • авіарозвідка;
  • спостереження. 

P-8A за конструкцією схожий на один з наймасовіших у світі пасажирських авіалайнерів Boeing 737-800, а крила на ньому — від Boeing 737-900.

Головна відмінність від комерційних літаків — додаткові паливні баки у кормовій частині для збільшення дальності польотів без дозаправки. Так, максимальна місткість палива становить 34 тонни, що забезпечує чотири години польоту.

Він також оснащений двома висококонтурними турбовентиляторними двигунами CFM International CFM56-7B. Вони потужніші та економічніші. Такі ж двигуни використовуються на австралійських і турецьких бортових літаках раннього попередження та управління Boeing 737, а також на транспортних C-40 Clipper ВМС США. Завдяки реактивним двигунам Посейдон може літати над морем зі швидкістю 333 км/год на висоті всього 60 метрів.

На літак встановлено електрооптичну та інфрачервону сенсорну башту, морський оглядовий радар та систему сигнальної розвідки. Радар здатен виявляти, класифікувати та ідентифікувати кораблі, малі судна, надводні та підводні човни. Він також може вести берегове спостереження. 

Для ліквідації ворожих цілей Посейдон несе легкі протичовнові торпеди Raytheon Mk.54 у обертовому вбудованому відсіку для зброї, що під передньою частиною фюзеляжу.

Також може оснащуватися:

  • більш важкими торпедами;
  • ракетами класів «повітря-земля» і «повітря-повітря» (протикорабельні ракети Harpoon, ударні ракети SLAM або AGM-65 Maverick, AIM-9 Sidewinders або AIM-120 AMRAAM);
  • бомбами вільного падіння;
  • глибинними бомбами;
  • мінами.

«Посейдони» також можна використовувати для пошуково-рятувальних операцій.

Раніше Заборона розповідала про екстрене посилення ППО Литви. Країна суттєво збільшила витрати на протиповітряну оборону та закупила найсучасніші ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів, що має на озброєнні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій