Читаєте зараз
Країни НАТО придумали альтернативний план допомоги Україні: що пропонують

Країни НАТО придумали альтернативний план допомоги Україні: що пропонують

Ilona Kivva
Автор:

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг запропонував країнам-членкиням створити фонд внесків для України протягом п’яти років. Він передбачений у рамках пакета, який мають підписати на саміті у липні 2024, пише The Guardian.

Йдеться про суму в $100 мільярдів. Зараз союзники по НАТО надають Україні 99% усієї військової підтримки, каже Єнс Столтенберг. Відповідно до плану, НАТО візьме на себе координаційну роботу від спеціальної коаліції під керівництвом США, відомої як група Рамштайн.

Відомо, що вона координує постачання зброї в Україну із близько 50 держав-союзниць. Крок спрямований в тому числі на захист від скорочень підтримки ЗСУ Сполученими Штатами у випадку, якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах.

«Україна має термінові потреби, будь-яка затримка в наданні підтримки має наслідки на полі бою. Ми повинні забезпечити надійну та передбачувану безпекову допомогу Україні на довгостроковій перспективі, щоб менше покладатися на добровільні внески та більше на зобов’язання НАТО, менше на короткострокові пропозиції та більше на багаторічні обіцянки», – сказав Єнс Столтенберг.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій