Кремль готовий розблокувати українські кораблі з зерном: умови обміну
- Москва надасть гуманітарний коридор для українських суден із зерном, якщо західні країни знімуть частину санкцій проти Росії.
- Розмінуванням комерційних морських шляхів з Босфору до Одеси, за умовами, має зайнятися саме українська сторона.
- Паралельно Європа розглядає варіант із проведенням військово-морської операції з деблокади чорноморських портів України.
Кораблі Чорноморського флоту РФ знімуть блокаду з українських портів і дозволять вивезти вантажі з зерном, але в обмін на нереальні поступки. Кремль хоче виторгувати собі зняття частини західних санкцій, зокрема на російський експорт та фінансові транзакції.
Заборона розповідає про продовольчий шантаж Кремля.
Блокування експорту зерна з України: заява МЗС РФ
Москва готова до діалогу щодо розблокування кораблів з українським зерном, але за певними умовами, заявив 25 травня 2022 року заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко.
«Вирішення продовольчої проблеми потребує комплексного підходу, у тому числі пов’язаного зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт та фінансові транзакції. А також вимагає розмінування з боку України всіх портів, де стоять кораблі. Росія готова надати необхідний гуманітарний прохід», — зазначив російський чиновник.
Чорноморські порти України перебувають у блокаді кораблів Чорноморського флоту РФ з першого дня російського повномасштабного вторгнення, тобто з 24 лютого 2022 року. За даними Reuters, за цей час у причорноморських силосах накопичилося вже понад 20 мільйонів тонн зерна, які мали бути доставлені в тому числі в бідні країни, у яких спостерігається продовольча криза.
Читати більше новин в TelegramУ середині березня стало відомо, що морські шляхи для комерційних суден від Босфору до Одеси були заміновані саме Росією. А з метою дискредитації України перед партнерами кремлівська пропаганда заявила, що то українські міни.
Деблокада українських портів: план військово-морської операції
24 травня президент Естонії Алар Каріс розповів Bloomberg, що у Європі зростає підтримка ідеї проведення військово-морської операції для розблокування українського зерна. Раніше подробиці плану озвучив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Європейські партнери України розглядають можливість направлення у Чорне море військових кораблів, зокрема тральників, для супроводу українських вантажів. В операції можуть взяти участь також країни, що постраждають від втрати зерна, зокрема Єгипет.
За словами президента Каріса, далеко не всі партнери вважають це хорошою ідеєю, оскільки побоюються ескалації війни у Чорноморському регіоні, але план може спрацювати. «Велика Британія та деякі інші [країни], ймовірно, приєднаються до нас, тому що нас настигне гуманітарна криза, якщо зерно не доставити з країни… Це не обов’язково має бути операція НАТО, але, скажімо так, у ній можуть бути залучені країни Альянсу», – додав естонський лідер.
Каріс також наголосив, що у країнах, які залежать від імпорту українського зерна, є висока ймовірність голоду. Тому пріоритетом операції партнери визначають забезпечення поставок в Африку та інші країни, що розвиваються.
Раніше Заборона розповідала про план порятунку від глобальної продовольчої кризи та запобігання голоду, що загрожує 20% населення планети, запропонований генсеком ООН Антоніу Гуттерішем.
Читати більше новин в Telegram