'
Читаєте зараз
Кремль перетворив елітні підрозділи на штрафбати: вони гинуть в безнадійних атаках

Кремль перетворив елітні підрозділи на штрафбати: вони гинуть в безнадійних атаках

Ilona Kivva
Автор:

В штурмах на обмежених ділянках військового театру в Україні беруть участь спецпідрозділи «Шторм-Z». Вони були сформовані в 2022 році як елітні, але згодом перетворилися на своєрідні штрафбати. Російська армія явно має проблеми в комплектуванні ефективної піхоти, зазначають в Міністерстві оборони Великої Британії.

«Росія в основному продовжує покладатися на спеціально виділені підрозділи для локальних наступальних операцій в Україні. Існує реалістична можливість того, що РФ спочатку передбачала їх як відносно елітні організації, які могли б перехопити тактичну ініціативу. Проте принаймні з весни 2023 року Шторм-Z фактично перетворилися на штрафні батальйони, укомплектовані засудженими та регулярними військами на дисциплінарних стягненнях», — кажуть в британській розвідці.

Кілька облікових записів свідчать про те, що підрозділи мають найнижчий пріоритет для матеріально-технічної та медичної підтримки, хоча неодноразово отримують наказ атакувати.

Російські війська часто вели ефективну оборону. Однак наявність Шторм-Зет, на думку аналітиків з Міноборони Британії, підкреслює надзвичайні труднощі, які відчуває Росія у створенні бойової піхоти, здатної проводити ефективні наступальні операції.

З 10 по 20 жовтня російські втрати військової техніки під Авдіївкою Донецької області становили не менше 109 одиниць. Більшість втрат, за даними української OSINT-спільноти Frontelligence, становлять БМП, танки T-64, T-72 і T-80 і БТР. Росіяни задіяли значну кількість сучасної та модернізованої техніки: це говорить про важливість операції для російського командування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій