Кримська платформа стала частиною держоргану. Чим вона займається і хто її очолює
- В Україні почала працювати Служба забезпечення діяльності Кримської платформи у структурі Представництва президента України в Автономній Республіці Крим.
- Нова служба займається підтримкою кримського питання в інформпросторі та реалізацією проєктів для мешканців Криму.
- Національний Офіс Кримської платформи очолила правозахисниця і журналістка Марія Томак.
Кримська платформа увійшла до структури Представництва президента в Автономній Республіці Крим ще у серпні 2021 року. Але лише нещодавно отримала свого першого керівника — правозахисницю і журналістку Марію Томак.
Більше про функції Кримської платформи в Україні, а також про керівницю Марію Томак читайте в матеріалі заступниці головної редакторки Заборони Юліани Скібіцької.
Що таке Кримська платформа і чим вона займається
Указом президента України від 13 серпня 2021 року до структури Представництва президента України в Автономній Республіці Крим увійшов новий підрозділ — Служба забезпечення діяльності Кримської платформи. У січні 2022 року національний Офіс Кримської платформи очолила правозахисниця і журналістка Марія Томак.
За її словами, Кримська платформа працюватиме аж до повної деокупації Криму. Її головним завданням є постійне утримування теми кримського питання в українському інформаційному просторі. Однак, окрім того, служба реалізовує й інші проєкти. «Йдеться і про абсолютно практичні завдання для мешканців півострова, як, наприклад, будівництво в Херсоні поряд з окупаційною лінією сучасної лікарні», — зазначає очільниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи.
Також у платформі розглядають план створення великого освітнього порталу для кримських школярів, які хочуть навчатися в Україні. «Це має бути максимально зручна і практична платформа, де можна відразу отримати всю інформацію про вступ, українські виші, правила виїзду», — уточнила заступниця постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева.
Читати більше новин в TelegramКримська платформа: проблеми через окупантів
Поки залишається незрозумілим, як саме в Кримської платформи вийде вибудовувати комунікацію з мешканцями Криму, адже доступ до ресурсів місцева окупаційна влада суттєво обмежує.
«Мене вразила одна історія, яку мені розповідала переселенка із Криму. Дівчинка-підліток — їй, здається, було 13 років — не знала, що живе в окупації. Вона вважала, що живе в Росії, і навіть не знала, що сталося тут лише вісім років тому, бо була ще дуже маленькою. Для мене це ставить питання про те, як нам взагалі боротися “за уми та серця”, адже в нас зовсім немає доступу до Криму. Можемо лише вести якусь партизанську діяльність через телеграм-чати», — зауважує Марія Томак.
До того ж поки невідомо, як служба співпрацюватиме з іншими державними органами для досягнення своїх цілей. Томак зазначає, що це питання має прояснитися до наступного великого міжнародного саміту. Саме тоді буде зрозуміло, чи взагалі є якась політична підтримка роботи Кримської платформи.
Раніше Заборона розповідала про те, як скіфське золото вивезли з окупованого Криму, та як країна-агресор тепер намагається знайти винних у тому, що український скарб більше не дістанеться окупантам.
Читати більше новин в Telegram