Читаєте зараз
Кринки та Кліщіївка: що відбулося за тиждень у важливих для оборони селищах

Кринки та Кліщіївка: що відбулося за тиждень у важливих для оборони селищах

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках на сході та півдні України.


Східний напрямок: армія РФ продовжує тиснути на Кліщіївку

  • Кілька тижнів поспіль російські війська продовжують чинити тиск на оборонні укріплення ЗСУ навколо Бахмута. На заході від міста окупантам вдалось просунутися в бік Хромового та фактично повністю окупувати цей населений пункт. Частково росіяни просунулись і в південно-західному напрямку, у бік населеного пункту Іванівське.

Ще однією гарячою точкою біля Бахмута залишається Кліщіївка та її околиці. Вже кілька декад російські війська намагаються вибити ЗСУ з зайнятих позицій на панівних висотах. За минулий тиждень росіянам вдалося просунутись у бік Кліщіївки з півночі на 100–200 метрів, кажуть у DeepStateMap. На мапі можна помітити, що ворог захопив одну з головних доріг, яка веде до селища з Іванівського. Найімовірніше, таким чином росіяни намагаються погіршити логістику українського гарнізону, що перебуває в Кліщіївці й тримає повний контроль, та змусити ЗСУ вийти з неї.

  • Ще одним гарячим напрямком на сході України залишається Авдіївка та її околиці. Армія РФ не зупиняє спроби захопити або оточити місто за будь-яку ціну. На південь від Авдіївки росіяни рухаються від Водяного в бік Первомайського та Сєверного. На північ від Авдіївки — концентрують сили біля населеного пункту Красногорівка та йдуть у бік Степового й Очеретиного. 

Варто зазначити, що, згідно з мапою DeepStateMap, рух російських військ навколо Авдіївки трохи сповільнився, якщо порівнювати з минулими тижнями. 

  • Незначне, але просування мали росіяни і в Мар’їнці. Фактично під контролем української армії наразі залишаються лише кілька вулиць на західних околицях міста, де продовжуються бої. Вся інша частина міста, а точніше, його залишки, окуповані армією РФ.

Південний напрямок: армія РФ тисне на Кринки

  • На лівобережжі Дніпра українські війська продовжують утримувати плацдарм навколо населеного пункту Кринки. За минулий тиждень російські «військкори» особливо нарікали на безпілотники, що працюють на цій ділянці. Зокрема, за повідомленнями російських пабліків, наразі українські дрони, зокрема FPV, почали залітати глибоко в тили противника, тим самим завдаючи окупантам серйозних утрат. 
  • Ще однією складною ділянкою залишається Токмацький напрямок навколо Роботиного. І хоча на карті ми не бачимо суттєвих змін у лінії фронту, за повідомленнями одного з військових українських пабліків, нині тут точаться запеклі бої. 

З приємного: 17 грудня стало відомо про вибухи на військовому аеродромі Морозовськ, що в Ростовській області. 

Як стало відомо, вибухи були спричинені атакою БПЛА. В результаті влучань були пошкоджені декілька російських винищувачів Су-34. 

Читати більше новин в TelegramЧитати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій