'
Читаєте зараз
Кривавий Місяць 15 травня буде видно неозброєним оком. Як побачити в Україні

Кривавий Місяць 15 травня буде видно неозброєним оком. Як побачити в Україні

Yevheniia Kostina
  • У ніч з 15 на 16 травня 2022 року відбудеться повне затемнення Місяця.
  • За безхмарної погоди спостерігати за ним зможуть мешканці більшої частини Америки, Європи й Африки.
  • Загалом побачити місячне затемнення зможуть 2.7 мільярда людей.

16 травня 2022 року супутник Землі, який о цій порі називають кривавим Місяцем, зануриться у тінь планети, яку наша планета відкидає в космос. Максимальне затемнення зможуть побачити жителі більшої частини Північної Америки, всієї Південній Америці, більшої частини Африки, Центральної та Західної Європи.

Заборона розповідає про місячне затемнення 15-16 травня 2022 року та чому супутник Землі у цей час матиме вигляд червоної кулі.


Кривавий Місяць 16 травня: де дивитися

Затемнення Місяця у ніч з 15 на 16 травня буде видно у всіх регіонах, де в цей час супутник Землі буде над горизонтом. Максимальну фазу затемнення побачать мешканці більшої частини Північної Америки, усієї Південної Америки, Центральної та Західної Європи, а також більшої території Африки — у цілому 2.7 мільярда людей, пише Space.com. Жителі інших територій, в тому числі України, спостерігатимуть затемнення в різних фазах.

Мапа, яка демонструє, у яких частинах світу буде видно місячне затемнення 15 травня 2022 року. Джерело: NASAʼs Scientific Visualization Studio

Затемнення почнеться, коли Місяць увійде в півтінь Землі, приблизно за годину до того, як він почне занурюватися в її тінь. Півтінь можна буде побачити у вигляді невеликої плями у лівій частині місячного диска близько 5:10 ранку 16 травня. Помітнішим затемнення стане о 5:28. Щоб повністю пройти через тінь Землі, Місяцю знадобиться 3 години 58 хвилин та 27 секунд. 

Читати більше новин в Telegram

Діаграма NASA про місячне затемнення у ніч з 15 на 16 травня 2022 року. Джерело: NASAʼs Scientific Visualization Studio.

Спостерігати за місячним затемненням можна буде з дому — для цього достатньо підвести очі до неба, а також під час трансляції служби астрономічного мовлення Slooh, або TimeandDate.com чи NASA Science Live. Slooh планує лише продемонструвати повну фазу публічно, а часткове затемнення буде висвітлено на каналі Discord лише для учасників. Time and Date транслюватиме подію лише за сприятливої погоди, під час спостереженням за затемненням від NASA відбудеться дискусія про програму агентства по висадці на Місяць.

Чому Місяць червоного кольору під час затемнення

Термін «кривавий Місяць» походить від розміщення супутника Землі у космосі, пише NPR.

Уявімо небесні тіла в лінію зліва направо: Сонце, Землю та Місяць. Сонце світить прямо на Землю і створює тінь на протилежній стороні. Під час затемнення повз неї проходить Місяць.

Якби ви стояли на Місяці та дивились на Землю, наш світ був би силуетом червоного ореолу. NASA описує це, як усі сходи та заходи сонця, що відбувалися по всьому світу в описаний час. Це те червоно-помаранчеве світло, яке проєктується крізь атмосферу Землі на Місяць і надає йому теплий червоний відтінок, якого той набуває під час затемнення.

Раніше Заборона розповідала про рожевий Місяць 16 квітня, який був найбільшим у 2022 році та чому супутник так виглядає у середині весни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій