Куди бігти, якщо почнеться? План та карта укриттів в Києві
- В столиці України фонд захисних споруд для захисту населення налічує близько 5 000 укриттів.
- Всі вони зібрані в інтерактивній карті, яку КМДА оновила на початку лютого 2022 року (вперше з 2014 року).
- Також розроблено алгоритм дій у разі надзвичайної ситуації.
У Києві актуалізовано інтерактивну карту укриттів: тут є всі адреси з позначками виду захисної споруди та данними, чи облаштований там пандус. Також розроблено рекомендований алгоритм дій, якщо ви знайшли приміщення, де можна сховатися під час надзвичайної ситуації.
Заборона розповідає про перелік укриттів по всіх районах Києва.
Карта укриттів: схованки в аптеках та кафе
Департамент муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації опублікував інтерактивну карту з адресами укриттів на випадок надзвичайної ситуації. Закликаємо зберегти собі схеми поблизу місць регулярного перебування й розповісти сусідам, батькам й друзям.
«На початку лютого 2022 року стару карту, на якій деякі дані були застарілими (адже ми вносили їх від початку 2014 року), змінили на цілком нову, перевіривши фонд захисних споруд цивільного захисту міста. […] Провели чергову перевірку укриттів для населення в кожному з районів, склали списки з адресним переліком та розмістили їх на сайтах райдержадміністрацій. Спираючись на ці дані, Департамент оновив і доповнив інтерактивну карту», — повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.
Списки з переліком укриттів за районами Києва:
Читати більше новин в Telegram- Голосіївський район: адреси та об’єкти;
- Дарницький район: таблиця ексель;
- Деснянський район: вся необхідна інформація;
- Оболонський район: відомість в pdf;
- Печерський район: метро та найпростіші укриття;
- Подільський район: таблиця;
- Святошинський район: документ;
- Солом’янський район: адреси та потужності;
- Шевченківський район: файл pdf.
Також на карту додали позначки з уточненнями, яка саме захисна споруда перебуває за певною адресою, наприклад, підвал, підземний паркінг чи перехід, станція метро і чи облаштовано там пандус.
Загалом у Києві фонд захисних споруд на випадок надзвичайних ситуацій техногенного, природного чи воєнного характеру налічує близько 5 000 укриттів. У мирний час у таких спорудах подвійного захисту можуть бути розміщені магазини, аптеки, кафе чи перукарні. Однак в разі загрози їхні керівники повинні відчинити двері і надати захист населенню.
Моє приміщення може стати укриттям: що робити
У Києві також розробили рекомендований алгоритм дій на випадок, якщо мешканці будинків виявлять підвальне або інше приміщення біля своїх помешкань, яке придатне для укриття у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Якщо ви натрапили на таке приміщення, потрібно:
- з’ясувати, чи належить приміщення до захисних споруд цивільного захисту, скориставшись інформацією на Офіційному порталі Києва або районної в місті Києві державної адміністрації (РДА).
- якщо ні, то потрібно звернутися до РДА відповідно до адреси, за якою розташоване таке приміщення. Варто зателефонувати туди або надіслати листа із інформацією, яка міститиме: контактні дані людини, яка шукає укриття; адресу цього приміщення; характеристику (площа, стан — задовільний або незадовільний, приблизна кількість осіб, що можуть в ньому укритися тощо); за можливості фото цього приміщення (якщо ви звертаєтеся письмово);
- за бажанням разом із представниками РДА оглянути це приміщення.
- дочекатися відповіді від РДА про прийняте рішення щодо такого приміщення;
- якщо не буде відповідного реагування, варто звернутися до Контактного центру в Києві за телефоном: 1551.
Раніше Заборона розповідала про те, як зібрати тривожну валізку та вступити в територіальну оборону.
Читати більше новин в Telegram