Читаєте зараз
Купити годинник в магазині – то треба вміти!

Купити годинник в магазині – то треба вміти!

Ilona Kivva
Автор:

Якщо хтось скаже, що придбати цей аксесуар просто, він або ніколи не стикався з асортиментом, який доступний сучасним покупцям, або на 100% знав, що саме хоче купити (модель, бренд, колір, декор, кількість опцій, функціонал). Бо у всіх інших покупців той асортимент годинників, який представлений на вибір, викликає якщо не паніку, то культурний шок.

Оцінити безліч варіацій на тему годинників дозволяють фото та описи, розміщені на сайті інтернет-магазину Імідж. Якщо ви не впевнені, що справитеся самостійно з цим завданням, то консультанти допоможуть з вибором. Адже купити копії годинників — то та ще задачка з багатьма невідомими.

Ілюстрація надана інтернет-магазином Імідж

Список невідомих…

Для того, щоб придбати годинник, мало орієнтуватися в брендах. По-перше, існують мануфактури, яким сотні років, і вони позиціонуються як хранителі годинникових традицій. Але крім них, також доступні справжні шедеври, створені виробниками, історія яких налічує кілька років. Такі бренди зробили ставку на інновації. По-друге, доведеться обирати між годинниками:

  • механічними;
  • кварцовими.

І це ще не все. Адже механіка може бути з ручним підзаводом або автоматичним. Не кажучи вже, що у кожної країни (продукція якої отримала визнання у всьому світі) є свої географічні особливості як в плані дизайну, так і технічного виконання.

Якщо ви адепт класики із класики — то вам краще оцінити колекції, де представлені механічні швейцарські годинники з ручним підзаводом. Але тут на вас чекають не тільки вражаючі своєю технічною досконалістю витвори, але і товари, які коштують цілі статки. Більш демократичними стануть моделі з кварцовим механізмом. На щастя, сучасна годинникова мода не така категорична, як в минулі часи, і дозволяє навіть дуже респектабельним персонам прикрашати своє зап’ястя не 100% класикою жанру, до якої відносять механічні годинники з ручним підзаводом, а і кварцовими моделями.

До речі, якщо ви ще не знайомі з цими класичними варіаціями, то от що варто знати. Функціонування механічного годинника забезпечується частинами, які його складають, при цьому кожен з механізмів тісно пов’язаний з іншими. У центрі цього «природного» механізму близько сотні маленьких елементів, які працюють одночасно і разом. До цих головних елементів відносять:

  1. пружину;
  2. зубчасту передачу;
  3. спусковий механізм;
  4. балансирне колесо;
  5. обертовий шток;
  6. ротор.

Ще одна особливість, яка відрізняє саме механічні годинники, — це ручне збирання і наявність рубінів у внутрішній частині годинника, які призначені для того, щоб обмежувати тертя різних елементів. Стає зрозумілим, чому такі моделі коштують дорого. По-перше, це ручна робота, по-друге, використання дуже коштовних матеріалів як для декору, так і створення внутрішнього начиння.

Ілюстрація надана інтернет-магазином Imidge

На відміну від свого механічного конкурента, для роботи кварцового годинника потрібна батарея. Цей годинник, який активується тонкою смужкою кварцу під імпульсом електрики, що подається від батареї, може бути представлений в аналоговій формі зі стрілками або в цифровій формі (вивід інформації про час на цифровому табло). Вони не потребують особливого обслуговування, окрім заміни батареї приблизно кожні два роки. Оскільки вони використовують електронні компоненти, їх термін служби залишається коротшим, ніж у їхніх механічних конкурентів. Тому для того, щоб купити годинники, які точно підійдуть по всім параметрам в тому числі за ціною, консультанти Imidge радять також детально вивчити описи кожної моделі, що привернула вашу увагу. І лише після порівняння зробити вибір на користь більш преміального, але дорогого механічного годинника чи зупинитися на більш демократичному, але простішому в експлуатації кварцовому варіанті.

А ще краще купити два як мінімум годинники — механічний і кварцовий в різній стилістиці й ціновому діапазоні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій