'
Читаєте зараз
Експертна думка: Кишені жіночих джинсів занадто малі для смартфонів

Експертна думка: Кишені жіночих джинсів занадто малі для смартфонів

Сергій Сурепін

Кишені жіночих джинсів на 48% менші й на 6,5% вужчі, ніж чоловічі, з’ясували журналісти сайту The Pudding. Щоб показати непридатність цього атрибута жіночого одягу вони виміряли й порівняли кишені 80 пар популярних моделей джинсів, а також перевірили, що може в них поміститися. З’ясувалося, що тільки 10% жіночих моделей можуть вмістити в себе жіночу руку, а смартфон iPhone X вміщається в кишені лише 40% пар джинсів.

Гроші і дрібні речі довгий час носили в спеціальних сумочках і мішечках, які кріпилися на пояс. Перші кишені з’явилися тільки в XVII столітті, але виключно як атрибут чоловічого одягу. Довгий час кишені вважалися надлишковою частиною для жіночого костюма (як суконь, так і штанів): жінкам не потрібно було, наприклад, носити годинник, для якого була спеціальна кишеня. Уже в XX столітті, коли кишені стали повноправною частиною жіночого одягу, їхня практичність почала викликати сумніви, а дизайнер Крістіан Діор навіть казав, що «чоловічі кишені створені для зберігання речей, а жіночі – для прикраси». Головним місцем зберігання речей для жінки залишалася сумочка.

Наразі в XXI столітті проблема кишень стоїть як ніколи гостро: смартфони з великими екранами повинні бути завжди під рукою, тому зберігати їх найпростіше в кишені. Проте користувачі мережі часто звертають увагу на те, що жіночий одяг найчастіше відрізняється куди більш непрактичними й маленькими кишенями, а іноді – їхньою відсутністю або несправжніми, зашитими кишенями.

Насамперед це стосується джинсів – одного з головних предметів повсякденного гардероба сучасності. Для того, щоб оцінити проблему, журналісти порівняли 80 пар чоловічих і жіночих синіх джинсів різних фасонів, представлених 20 найпопулярнішими американськими виробниками одягу з деніму.

З’ясувалося, що передні кишені жіночих джинсів у середньому на 8,9 сантиметрів коротші й на один сантиметр вужчі за чоловічі. Також журналісти перевірили, які повсякденні предмети можуть поміститися в жіночі й чоловічі кишені. Виявилося, наприклад, що iPhone X влазить у кишені 40% пар жіночих джинсів, а Google Pixel – тільки в 5%. Водночас обидва смартфони помістилися в усі передні кишені чоловічих джинсів.

Читати більше новин в Telegram

У публікації The Pudding також можна порівняти розміри кишень різних виробників і моделей джинсів, а також спробувати вмістити й інші об’єкти: наприклад, руку або гаманець. Цікаво, що менш практичні задні кишені виявилися приблизно однаковими за розмірами в чоловічих і жіночих моделях джинсів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій