Читаєте зараз
Китай тисне на союзників Тайваню: чию підтримку може втратити країна

Китай тисне на союзників Тайваню: чию підтримку може втратити країна

Ilona Kivva
Автор:

КНР розглядає можливість схилити на свій бік ще трьох тихоокеанських союзників Тайваню, пише The Washington Post.

Найближчими днями вперше збереться новий уряд крихітної держави Тувалу, що розташована на чотирьох островах в Полінезії. Перед 16 законодавцями постане питання — чи будуть вони надалі підтримувати Тайвань або оберуть Китай.

Тувалу — одна з трьох тихоокеанських острівних держав, які все ще визнають Тайвань після дипломатичного повернення Науру до Китаю. Але це може змінитися після виборів, під час яких протайванський прем’єр-міністр Тувалу несподівано втратив своє місце.

Севе Паеніу, більш прокитайський міністр фінансів, був не тільки переобраний, але й став одним із головних претендентів на посаду прем’єр-міністра. Він заявив, що готовий визнати Китай. Це рішення може лишити Тайвань лише з двома союзниками в Тихому океані — Палау та Маршалловими Островами — і менш ніж десятком по всьому світу.

Китай змагається зі США за вплив у Тихому океані, тож вдається до багатьох способів відштовхнути партнерів від Тайваню. Головний з них — гроші.

Посадовці КНР пропонували кошти Науру і нібито роздавали конверти з готівкою офіційним особам. Ці звинувачення Пекін заперечує. Двоє тихоокеанських лідерів сказали, що китайські чиновники так часто дзвонили їм, щоб вилаяти, що вони змінили свої номери.

Президент дружнього до Тайваню Палау Сурангел Віппс-молодший сказав, що він і його країна зазнали сильного тиску з боку Пекіна перед виборами в листопаді 2023 року.

«Вони намагаються донести повідомлення: приєднуйтесь до нас, і вам буде краще. І це спокусливо, коли відбувається пандемія Covid-19, коли держава має багато боргів, коли твою країну приставили до стіни, а Китай каже, що він зробить все за тебе», — поділився Віппс-молодший в інтерв’ю.

Все це — частина десятирічної китайської кампанії із залякування Тайваню. Нещодавно Сі Цзіньпін сказав, що правління Китаю над островом неминуче. Пекін підштовхував країни до визнання Китаю, і, відбираючи своїх союзників, КНР ізолює Тайвань на міжнародній арені.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій